Śląskie Trendy

Urban KIDS #1

URBAN KIDS to cykl warsztatów skierowany do najmłodszych użytkowników przestrzeni publicznych miast. Spotkani odbywają się w Drzwiach Zwanych Koniem w Katowicach i skierowane są do maluchów w wieku od 4 do 8 lat. Najbliższe warsztaty już w niedzielę, 10 marca w godz. 14.30-18.00.


Dzieci, podobnie jak każdy dorosły człowiek, mają pewne wyobrażenia o miejscach, które otaczają je na co dzień. Niestety potrzeby najmłodszych są często uwzględniane jedynie przy projektowaniu dedykowanych im przestrzeniom, takim jak place zabaw. Wyobraźnia i pomysły dzieci wykraczają jednak daleko poza ten obszar; często dostrzegają one więcej od dorosłego człowieka i łatwiej przychodzi im wskazanie zalet, wad, problemów, koniecznych zmian w przestrzeniach publicznych, a przede wszystkim formułowanie pomysłów na poprawę sytuacji.

Na warsztatach URBAN KIDS #1 chcemy pozwolić dzieciom dać się ponieść wyobraźni i przeobrazić swoje wizje i pomysły w rzeczywisty projekt. Przy okazji zależy nam na uzmysłowieniu najmłodszym, że ich potrzeby są ważne i mają prawo do ich wyrażania.

Na początku warsztatów dzieci dowiedzą się czym tak naprawdę jest przestrzeń publiczna, jakie są jej typy, jakie ma elementy, co jest potrzebne do jej funkcjonowania. Wspólnie ustalimy co sprawia, że chętnie odwiedzamy przestrzeń publiczną. Następnie wspólnie zbudujemy makietę idealnej, wymarzonej przestrzeni publicznej. Każdy mały planista będzie mógł zaproponować, zbudować i umieścić na makiecie wymyślone przez siebie elementy. Następnie dzieci zmierzą się z projektowaniem przestrzeni według różnych scenariuszy; jak zmienić może się to miejsce na potrzeby targowiska, wesołego miasteczka, koncertu, jarmarku świątecznego itp.

  • Rejestracja dzieci drogą telefoniczną: 510 656 427 (Klaudia Mańka, jedna z organizatorek)
    Sugerowany wiek dzieci: 4 – 8 lat.
    Koszt: 60 zł (za dziecko) – płatne na miejscu przez warsztatami. Opiekunowie wstęp wolny.
  • Drzwi Zwane Koniem – Katowice, ul. Warszawska 37.

Współorganizatorem warsztatów jest AntyRama.

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/581959622266989/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl