Śląskie Trendy

Unikato w finale Nagrody Architektonicznej POLITYKI

Obiekty, które znalazły się w finale ósmej edycji Nagrody Architektonicznej POLITYKI, łączy jedno: wstrzemięźliwość i elegancja. Tylko tyle i aż tyle – podkreślają organizatorzy konkursu. Wśród finalistów znalazło się katowickie Unikato, zaprojektowane przez Roberta Koniecznego i jego KWK Promes.


Powstał w Pracowni KWK Promes Roberta Koniecznego znanej z wyjątkowych realizacji. Właściciel pracowni Robert Konieczny, zaliczany jest do grona najbardziej uznanych współczesnych ,światowych architektów. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

Architektura Unikato harmonijnie wpisuje się w otaczającą zabudowę i jednocześnie wybija na pierwszy plan . Tak działa architektura przez duże A , kreuje przyjazną przestrzeń,pozostając w harmonii z otoczeniem i korzystając z jego atutów. Dobrze zaprojektowany budynek to nie tylko wrażenia estetyczne,to też komfort użytkowania . Właściwe doświetlenie i przewietrzanie wnętrz,odpowiedni rozkład i proporcje pomieszczeń,właściwa akustyka,zastosowanie odpowiednich materiałów i technologii, to tylko część elementów projektu które wpływają na jakość użytkową budynku.

Więcej o nagrodzie przeczytacie tutaj: https://www.polityka.pl/fotoreportaze/1787830,1,finalisci-viii-nagrody-architektonicznej-polityki.read

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750