Śląskie Trendy

MORSKIE GIGANTY w Forum

Kiedyś mieszkały w morzach i oceanach, a od dziś w Centrum Handlowym FORUM. Od 21 września do 11 października to gliwickie centrum zaprasza na jedyną w swoim rodzaju, prezentowaną po raz pierwszy w Polsce, edukacyjną wystawę „Morskie giganty”. Jest co oglądać, gdyż modele prastworów z głębin naprawdę robią wrażenie.

Na okazałą prezentację składa się kilkanaście elementów, które są rozlokowane na terenie całego centrum oraz na zewnątrz. Nazwy eksponatów, np. Archelon, Nothosaurus czy Dorudon brzmią dość tajemniczo, gdyż odnoszą się do stworzeń, które wyginęły.

Ekspozycję można zwiedzać indywidualnie lub w zorganizowanych grupach (dni powszednie). Punkt informacyjny (tel. 32 335 73 00) przyjmuje jeszcze zapisy klas chętnych wziąć udział w zajęciach towarzyszących wystawie.

Zapowiadają się one równie atrakcyjnie, jak sama wystawa. Prowadzi je bowiem znany odkrywca,
naukowiec paleontolog z Uniwersytetu Śląskiego, dr Andrzej Boczarowski z asystentami. To wybitny znawca tematu, członek zespołu, który w tym roku ogłosili światu odnalezienie, zbadanie i opisanie skamieniałych naczyń krwionośnych z zachowanymi chemicznymi śladami białek w kościach gadów triasowych sprzed prawie ćwierć miliarda lat.

Dr Boczarowski z asystentami przygotowali wykłady o następującej tematyce:  „Epoka morskich potworów” (I i III tydzień); „Cała prawda o rafach” (I tydzień); „Morskie drapieżniki” (II i III tydzień) oraz „Wyjście organizmów z wody na ląd” (II tydzień).

Zajęcia dla szkół odbywają się w godzinach przedpołudniowych (9:00-11:30), a dodatkowe prelekcje – otwarte dla wszystkich – w soboty (godz. 11:00) i niedziele (godz. 16:00). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl