Śląskie Trendy

Ulicznikowy weekend zimowy

W tym tygodniu Ulicznicy przyjmą nas dość… chłodno! W sobotę przeniesiemy się w świat zimowych igrzysk, a w niedzielę zobaczymy Kolędników. Obydwa spektakle prezentowane będą w gliwickim Parku Chopina.
Teatro Tatro – „Zázračný divadelný automat” (Słowacja)
11 lipca, sobota, 18.00, 20.00
Park Chopina
/*
Interaktywne widowisko inspirowane zimowymi igrzyskami olimpijskimi. Widzowie uruchamiają „teatralny automat”, który losuje dyscyplinę sportową odgrywaną przez aktorów kultowej słowackiej trupy teatralnej w reżyserii równie kultowego Ondreja Spišáka. Nie zabraknie narciarstwa, jazdy figurowej na lodzie i curlingu.
„Zázračný divadelný automat” był prezentowany podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver (złoty medal Igrzysk Kulturalnych).
*/
Muzikanty – „Kolędnicy” (Polska)
Park Chopina
12 lipca, niedziela, 20.00
/*
Co by było, gdyby Opowieść Wigilijna rozgrywała się w bloku z wielkiej płyty? Seria epizodów z życia Pana Eugeniusza, złapanego w samym środku świątecznych porządków. Spektakl na pograniczu koncertu, ulicznego show i odrobinę szalonego happeningu.
Kontrabas z miotły, gitara z mopa, fujarki z rur PCV i inne domowej roboty instrumenty, w oparciu o live looping, wciągające publiczność we wspólne tworzenie kolęd i paru melodii towarzyszących. W roli głównej dyrektor festiwalu.
/*
Hapijama – „Parkujemy z Ulicznikami”, animacje FORUM
11-12 lipca, sobota, niedziela 14.00-21.00
Park Chopina – Alejka FORUM
Otwarte warsztaty żonglerskie dla małych i dużych oraz zabawy dla tych najmłodszych.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl