Śląskie Trendy

Ulicznicy – w tym tygodniu dwa uliczne spektakle

12 lipca (sobota) o godz. 21.30 w gliwickim Parku Chopina, jak ma międzynarodowy festiwal przystało, powstanie prawdziwa wieża Babel. Metaforę jej historii na warsztat wziął polski Teatr Forma. Dzień później, w niedzielę w tym samym miejscu, choć nieco wcześniej, bo o godz. 20 w miejsce wieży przypłynie… statek. Spektakl „Ad Undas” zaprezentuje norweska grupa Zirk Mir.
12 lipca 2014, sobota, 21.30, Park Chopina
Teatr Formy – „Babel” (Polska), spektakl

babel02

  „Babel” dotyczy, może najbardziej niezwykłego dzieła w historii architektury – wieży Babel. Biblijna budowla jest bowiem – wedle intencji twórców – metaforyczną figurą odwołującą się do odwiecznego tematu komunikacji międzyludzkiej. Aktorzy na oczach widza budują gigantyczną wieżę, konstrukcję, po której poruszają się. Są to wyrwane motywy z życia różnych ludzi z zachowaniem nielinearnej narracji.

Spektakl prezentowany był w Chorwacji, Iranie, Francji, Czechach, na Węgrzech oraz w Polsce.

13 lipca 2014, niedziela, 20.00, Park Chopina
Zirk Mir –„Ad Undas” (Norwegia), spektakl

ulicznicy_ZIRK_MIR-2

 Na miejsce gry wpływa… statek. I załoga, która zdecydowanie zgubiła kurs – romantyczny rosyjski Kapitan, Baletnica z brodą, naiwne Oko Marynarza, szwajcarski Operator Maszyny i… Fakir. Co może pójść źle?

 Motyw „Ad Undas” (łac. „do fal”) to norweskie powiedzenie używane dla określenia czegoś, co delikatnie rzecz ujmując, zmierza w kompletnie złym kierunku. „Ad Undas” to podróż w świat, w którym nie obowiązują żadne zasady ani granice – przez wytrącenie widza z bezpiecznych rejonów racjonalnego myślenia, to jednocześnie próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o sens i kierunek naszego życia.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl