Śląskie Trendy

ulicznicy – teatry w parkowych alejach

Najbliższa sobota i niedziela to kolejne dni pełne teatralnych wrażeń w gliwickim Parku Chopina. W sobotę o godz. 16.00 specjalnie dla dzieci wystąpi klaun Barnaby w pokazie z bananami. Tego samego dnia o godz. 18.00 oraz w niedzielę o 16.00 i 18.00 zobaczyć będzie można spektakl improwizowany Romantic Botanic w w wykonaniu


Barnaby, bear with me…

Zaiste wyjątkowy i doświadczony klaun — Barnaby łączy cichą klaunadę, pantomimę, akrobacje i… cukiernię w mocny koktail ekscentrycznego zadziwienia dla widza w każdym wieku.

Nieoczekiwane awaryjne lądowanie jeżdżącej na monocyklu gigantycznej muchy sygnalizuje początek przedstawienia!

Oto nasz uroczy bohater staje przed widzem i zadziwia nieustraszonymi akrobacjami z „ostrymi jak brzytwa” BANANAMI!

Przygotujcie się, oto chipsy z serem i cebulką w teatrze wojny, marszem do boju ruszają na cukiernię!

Romantic Botanic

– to opracowany za każdym razem dla miejsca, w którym jest grany, interaktywny spektakl teatralny, który w serii wycieczek z przewodnikiem, zgłębia sekretne miłosne życie lokalnych roślin.

Podczas, gdy ludzie rozwijali sztukę uwodzenia przez tysiące lat — rośliny robiły to od MILIONÓW. Bazując na tym fakcie, w mieszance poezji i nauki, oryginalnego i zmyślonego folkloru, spektakl oferuje porywające, głębokie i absolutnie przezabawne spojrzenie na świat roślin i jego powiązanie z naszym.

Mieszając prastare zielarstwo z współczesną wiedzą botaniczną i środowiskiem lokalnym — wciągniemy Cię w zmysłowy świat Romantic Botanic!

Miraculous Theatre Company specjalizuje się w obmyślaniu i produkcji wciągających teatralnych zdarzeń w przestrzeni publicznej. Mieszając historie, poezję i filozofię — dostarcza je widzowi w intymnych dawkach, tworząc doświadczenia jednocześnie zabawne, jak i prowokujące myślenie.

Ich praca skupia się na umożliwianiu publiczności, opartej na wyobraźni łączności z sobą nawzajem, ze swoimi społecznościami i przestrzenią publiczną. Wierzą, że bezpośrednia, nieformalna natura występów ulicznych ma moc zmiany ludzkiego życia, zbierając widzów razem w niezwykłym, wspólnym doświadczaniu i pomaga im w tworzeniu ich własnych umiejętności komunikacyjnych.

Działając od ponad dwudziestu pięciu lat w przestrzeni teatru ulicznego, ich celem jest poszerzyć doświadczenie publiczności, zapraszając ją w nowe przestrzenie teatralnych zdarzeń. Celebrują niezwykłość, jako niekwestionowani mistrzowie absurdu.

miraculoustheatre.com

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl