Śląskie Trendy

Ulicznicy – rusza festiwal teatrów ulicznych

To cykl wydarzeń, które kochamy i na które co roku czekamy z wielką niecierpliwością. Już w ten weekend będziemy mieli okazję, by po raz pierwszy spędzić czas z artystami ulicy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicy „Ulicznicy”.

 

Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)

30 czerwca 2018 (jak i wszystkie soboty festiwalu) 12.00 – 15.00

A3Teatr, Teatr Barnaby, Opowieści z Walizki, Małe Mi – Wędrowny Teatr Lalek, Hapijama Fun Art warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

30 czerwca 2018, sobota, 16.00

Park Chopina

A3Teatr – „Futerko z Obłoków”

spektakl dla dzieci

Marzyć. Każdy z nas wie co to znaczy, prawda? Bez względu na to, czy jesteś mrówką, wróblem, jednorożcem, albo małą dziewczynką lub chłopcem. A czy wiecie, kto jest bardzo dobry w marzeniach? Osiołek i Prosiaczek! Naprawdę. Chętnie rozwieją wasze wątpliwości, czy warto marzyć i pokażą, jak bardzo marzenia są nam potrzebne. Podzielą się niezawodnymi receptami na prawdziwą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i wspieranie w bardzo niecodziennych sytuacjach.

Osiołek i Prosiaczek. Tak, to właśnie oni nauczą nas marzyć i osiągać swoje pragnienia. A wszystko po to, by wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Przedstawienie dla młodych widzów, wykorzystujące lalki i wyobraźnię.

www.a3teatr.pl

30 czerwca 2018, sobota, 21.30

Park Chopina

Muzikanty – „PETRONAUCI”

spektakl muzyczno-pirotechniczny (premiera)

Grupa odrobinę zagubionych dusz, w których nigdy nie przestała grać muzyka. W Instytucji, której jedynym celem jest zachować ciszę. Są też podróże kosmiczne, wydające dźwięki instalacje domowej roboty, niełatwa miłość i… drzwi.

Każdy dźwięk, zagrany na żywo przez pensjonariuszy, w jedynej tego typu miejscu, gdzie muzyka wyzwala prawdziwy ogień. Dużo ognia. Niemożebnie dużo ognia.

Trochę, jakby „Lot nad kukułczym gniazdem” wpadł niechcący na „Mad Maxa” pod czujnym okiem „Pomysłowego Dobromira” zaczytanego w „Farenheit 451”.

Ah, no tak. Istnieje spora szansa, że spadnie śnieg.

www.muzikanty.com

1 lipca 2018, niedziela, 18.00

Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)

Jashgawronsky Brothers – „PopBins” (Włochy)

show muzyczny (wejściówki*)

Od swoich nieśmiałych kroków w showbiznesie ponad piętnaście lat temu, Jashgawronsky Brothers pokonali długą drogę. Ze skromnego sierocińca w Erywaniu, przez Włochy, gdzie zapuścili artystyczne korzenie, aż po trasy w Europie, obu Amerykach i Japonię! I choć po latach wciąż grają na instrumentach z odzysku – niewątpliwie nadrabiają braki budżetowe inteligencją i niebywałym poczuciem humoru, odporni na zepsucie zachodniego świata.

Od mioteł i wiaderek, przez tarki, papier toaletowy, aż po kosze na śmieci i mieszkające w nich odpadki. Grają Vivaldiego na butelkach pet, a hard rockowe hity z użyciem plastikowych gitarek i cymbałków. Udowadniają, że surowce wtórne wcale nie są wtórne!

Muzyczne widowisko, w którym wynalazki domowej roboty poza wydawaniem dźwięków, nabierają jednocześnie surrealistycznego, komicznego sensu.

Nic nie powstaje, nic nie zostaje wyrzucone – wszystko ulega transformacji, a muzyka rozprzestrzenia się w naszych sercach, niczym tęczowa plama na wodzie (taka w wersji eko).

www.jashgawronsky.com

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32

775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

Gliwice – Park Chopina – Rynek – Ruiny Teatru Victoria – Scena Forum. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny (czasem obowiązują wejściówki).

Sponsorem głównym festiwalu jest Miasto Gliwice

ulicznicy.pl

https://www.facebook.com/ulicznicy/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl