Śląskie Trendy

Ulicznicy – otwarcie. Juggling and fire days

W dniach 1 – 3 lipca zapraszamy do Gliwic na X już edycję Ulicznków! Tradycyjnie pierwszy weekend lipca otwierają żonglerzy, tancerze ognia i kolorowa zabawa w parku.

Zaczynamy Dziesiąty Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach, 1-3 lipca

Pierwszy lipcowy weekend wypełni gliwicki Rynek i Park Chopina pulsującą feerią kolorów i barwnych freaków. Juggling Days to jedna z najbardziej szalonych imprez festiwalu – żonglerka wszystkim, co popadnie, akrobacje na monocyklach, szczudłach, poweriserach i ulicznikowej trampolinie.

W sobotę i niedzielę od godz. 11:00 zapraszamy dzieciaki z opiekunami do Alejki FORUM w Parku Chopina (Gliwice). Będą artystyczne warsztaty i twórcze animacje w wykonaniu Fabryki Kultury i Lufcika na Korbkę wraz z przyjaciółmi: grupą CzujCzuj! W sobotę dodatkowo o nasze żołądki zadba Przystanek Śniadanie, a w niedziele Hapijama Fun Art nauczy wszystkich żonglerki. Kuglarze wraz z ekipą Hapijama Fun Art rozpoczną proces całomiesięcznego oswajania ulubionej, parkowej przestrzeni festiwalowej, w której w tym roku ulicznicy postanowili osiąść na stałe i wychować naszą młodą publiczność. W sobotę, 2 lipca o 16:00, specjalnie dla dzieciaków wystąpi Fundacja Sztukmistrze i ich „Szafa Show”. Będzie ogień w ilościach bezpiecznych, grubaśna panda, wrotki i zabawa bez ograniczeń.

W piątek o 21:30 to, co tygryski lubią najbardziej! Tym razem wieczór pokazów fireshow w nowej-starej formule, w stylu między „pitch of ideas”, a „renegade”. Tłumacząc z „dyrektorskiego” na ludzkie – jeden kolektyw, dużo ognia, sporo rytmu, tańca, magii, a na koniec kupą mości panowie na scenę i spalmy tę bud… a nie, nie, rozgrzejmy serca miłością!

Pokaz Jon’a Udry podczas pierwszej festiwalowej soboty na gliwickim Rynku (godz. 20:00) wyostrzy apetyt na tego typu sytuacje. Elegancko, z angielskim poczuciem humoru i na najwyższym światowym poziomie (artysta jest wykładowcą w National Centre for Circus Arts). Jon Udry kpi sobie z grawitacji, wypuszczając w powietrze obręcze, piłeczki, owoce i przedmioty uznane za niebezpieczne. I łapiąc je w dodatku. Wcześniej Freestyle Juggling w wykonaniu ulicznych zapaleńców. Weekend kończymy w niedzielę o godz. 18:00 w Parku Chopina galą pokazów w ramach Kuglarskiego Variete.

Pełny program pod adresem www.ulicznicy.pl

www.facebook.com/ulicznicy/

Szczegóły znaleźć można na www.ulicznicy.pl.

Program:

Piątek 21:30 Park Chopina – Fire Punch
Azis Light
Dotyk
Shogun
Marcin Ex
oraz mini występ Jona Udry

Sobota 12:00 Park Chopina – Juggling Day
Luźne żonglowanie w parku,
zabawy i konkursy z nagrodami od www.danball.pl
zaawansowane warsztaty z Jonem Udry
Przystanek Śniadanie
Fabryka Kultury – warsztaty twórcze i animacje dla dzieci

Sobota 19:00 Rynek – Freestyle Juggling

Sobota 20:00 Rynek – Show żonglerski
Joa Udry (Anglia)
www.jonudry.com

Niedziela 12:00 Park Chopina – Juggling day
Hipijama – zabawy cyrkowe dla dzieci

Niedziela 18:00 Park Chopia – kuglarskie Variete
gala pokazów kuglarskich

[publikacja 30 czerwca 2016]

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl