Śląskie Trendy

Tychy po kolei – spacer fotograficzny

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w sobotę, 8 lipca, na kolejowy spacer fotograficzny po Tychach.

– Spotykamy się w o godz. 16.00 przed wejściem na dworzec Tychy. O godz. 16.26 wsiadamy w pociąg Kolei Śląskich (trzeba kupić bilet) i po zaledwie trzech minutach wysiadamy na Tychy Zachodnie. Stamtąd idziemy wzdłuż wykopu kolejowego, przez Tychy Al. Bielska, Tychy Grota Roweckiego, nieczynną stację Tychy Miasto aż do Tychy Lodowisko. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zobaczymy też słynne pendolino – zapowiadają organizatorzy.

Nie są wymagane żadne zapisy ani rezerwacje. Przyjść może każdy, kto tylko ma ochotę na wspólne fotografowanie i rozmowy o fotografii, niezależnie od posiadanego sprzętu i poziomu umiejętności.  Spacer to okazja do wykonania zdjęć, ale też do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wszystkich uczestników spaceru obowiązuje regulamin, dostępny na ttf.tychy.pl/plenery, przewidujący między innymi konieczność posiadania opłaconego we własnym zakresie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i przestrzegania zakazu poruszania się po torach kolejowych.
W październiku zdjęcia wykonane podczas tego, jak i innych tegorocznych spacerów, będzie można obejrzeć w Pasażu Kultury Andromeda. Swoje zdjęcia na pokaz będą mogli zgłaszać wszyscy uczestnicy tegorocznych spacerów TTF-u, nie tylko członkowie stowarzyszenia. To wyjątkowa szansa na skonfrontowanie różnych sposobów patrzenia na te same miejsca, a dla niektórych być może pierwsza okazja do publicznej prezentacji własnych zdjęć.
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne to stowarzyszenie, od czterech lat skupiające zawodowych fotografów jak i amatorów. Regularnie organizuje nie tylko spacery fotograficzne, ale też pokazy zdjęć, wystawy i warsztaty. Więcej informacji o TTF-ie na www.ttf.tychy.pl
Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/1692639077699247

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl