Śląskie Trendy

Twórczy Dzień Dziecka z ASP

W niedzielę, 4 czerwca ASP organizuje warsztaty twórcze dla najmłodszych, albo – mówiąc wprost – dzikie harce na Dzień Dziecka. Spotykamy się przy Raciborskiej 50 w Katowicach. Wszystkie atrakcje dostępne bezpłatnie.

Warsztaty twórcze / dziedziniec
Czyli dzika frajda z małpiej zwinności dla wszystkich Małych Nosorożców z okazji ich święta!

Rino na tropie…
Barbara Tytko i Justyna Korzeń
Gdzie mieszkają nosorożce? Czy sąsiadem tygrysa są zebry czy pandy? I czy trudno jest trafić do strusia? Wyruszając na poszukiwanie dzikich zwierząt, warto najpierw rzucić okiem na mapę, a jeszcze lepiej sporządzić swoją własną, aby nie zapomnieć o żadnym ulubionym albo uniknąć najgroźniejszych z nich. A zatem, kartografowie do dzieła!

Pa-ta-taj
Jakub Zdejszy i Monika Panek
Czeszemy grzywy, pleciemy ogony i stroimy się w uzdy! Przygotowania do zawodów ruszają pełną parą – każdy stwór kopytny – koń, osioł, gnu a nawet żyrafa, wszystkie są mile widziane!
Wiśta wio!

Przytulorożce
Hanna Woźniak i Daria Wollman
Chociaż nosorożce słyną ze swojego twardego pancerza, sprawią że zmięknie Wam serce! Wielokolorowa wełna, giętkie druciki, klej i szczypta cierpliwości posłużą nam do wyczarowania własnego, najmiększego, kieszonkowego przytulorożca.

Kolorowe torbacze
Dominika Józefczyk i Magdalena Kilarska
Sprytne torbacze nie noszą reklamówek! Kangury mają kieszeń, a my mamy plecaki, na które będziemy projektować fantastyczne zwierzaki zaklęte w geometryczne kształty! Żyrafa z deltoidów, lew z kwadratów, nosorożec
z trapezów ukryte w gąszczu dżungli trójkątów? Na szczęście biegła matematyka będzie nam absolutnie niepotrzebna!

Pancerz w modzie
Kamil Kowalczyk i Marta Moskwa
Na co komu miękkie futra, pióra i opływowe kształty? Nosorożec lansuje nowe trendy wśród zwierząt – proste formy i dużo rogów do zaginania! Nawet puchata panda próbuje być kanciasta i kobra bez ani jednej ręki wdzięcznie się wygina! Okazuje się, że to wcale nie takie trudne. Przekonajcie się sami jakie zwierzęta uwielbiają origami.

Skarby szpaka balijskiego
Darya Hancharova i Aleksandra Kosakowska
Błyskotki szpaka już się nie mieszczą w żadnej skrytce ani dziupli. Ruszamy więc z pomocą – skonstruujemy kalejdoskop, do którego wsypiemy wszystkie kolorowe szkiełka! Ten magiczny przedmiot zauroczy Was za każdym razem, kiedy przez niego spojrzycie i poprawi Wam humor w najbardziej deszczowy dzień! A szpak będzie kolekcjonował spokojnie dalej!

Afrykańskie maski
Nina Duda i Agnieszka Uchała
Na sawannie co wieczór odbywają się plemienne tańce przy ogniu, podczas których dzięki maskom, tancerze przeobrażają się w najwspanialsze afrykańskie zwierzęta – królewskiego lwa, potężnego słonia, elegancką zebrę, szybkiego geparda czy niestrudzonego nosorożca. Jeśli Wy także czujecie dzikość w sercu, dołączcie do naszej maskarady!

Prehistoryczna girlanda
Patrycja Kędzierska i Magdalena Szumigaj
Psa wprowadza się na spacer na smyczy, a dinozaura? Na sznurku! Nasza ekipa archeologiczna podpowie Wam, czym je karmić i jak tresować, by gromadka małych dinozaurów zamieszkała u Was w domu.

Mole książkowe
Karolina Szopa i Hanna Nazim
Mole nagryzają różek kartki by zaznaczyć gdzie skończyły czytanie, a nosorożec używa w tym celu włosa ze swojego ogonka (choć ma ich naprawdę niewiele). Poznajcie z nami przyjaciół nosorożca, którzy uwielbiają odpoczywać między kartkami książek i stwórzcie własną zakładkę do lektury.

Komiksowa przygoda
Anna Paraniak i Aleksandra Dixa
Jeśli lubicie opowiadać historyjki, koniecznie musicie poznać Ignasia! Dołączcie do jego opowieści swoje własne przygody! W komiksowie nie ma granic – możecie narysować wszystko, co kiedykolwiek sobie wyobraziliście!

Kolorowy róg obfitości
Gabriela Palicka i Agata Leżuch
O uzdrawiającej mocy rogów nosorożca krążą różne fantastyczne opowieści. My jednak nie wierzymy w czary, a na zdrowie mamy sprawdzony przepis! I owszem, będzie to rożek, ale chrupiący i pełen soczystych owoców we wszystkich kolorach tęczy. Zapraszamy wszystkich witaminkożerców głodnych nowych wrażeń!

Zabawy terenowe / dziedziniec
Bo wszystkie nosorożce lubią małpie figle i potrzebują od czasu do czasu trochę pobiegać.

Z kamerą wśród zwierząt
Giedre Kazlauskaite
Czyli pamiątkowy polaroid dla wszystkich mniej i bardziej fotogenicznych gatunków i przypadków przyrodniczych!

Szamański kamuflaż
Joanna Chwastek
Dzikie harce wymagają adekwatnej charakteryzacji, dlatego nasz dyżurny szaman – makijażysta, będzie do Waszych usług, by przemienić Wasze twarze w nosorożce, tygrysy, pandy i wszelkie inne zwierzęta!

Podchody safari
Kamil Ciesielski
Dla ciekawskich odkrywców szykujemy wyprawę w poszukiwaniu zagrożonych gatunków w nieznanych zakątkach ASP-owego lądu.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl