Śląskie Trendy

Tubądzin Design Days w Gliwicach

Po raz kolejny, Tubądzin Design Days odwiedza Gliwice. To już kolejna odsłona wydarzenia, które tym razem odbędzie się w aż 11 miastach Polski. Tegoroczna edycja łączy w sobie wymianę doświadczeń pomiędzy architektami i designerami, atrakcyjny konkurs projektowy oraz prelekcję gościa specjalnego. Art Ceramikę w Gliwicach 21 maja odwiedził Jakub Szczęsny, autor Domu Kereta.

Jakub Szczęsny, na stałe związany z grupą architektoniczną Centrala Designers’ Task Force jest jedną z najciekawszych postaci świata architektury w Polsce. Ten twórca interdyscyplinarnych projektów, szerzej znany jest jako autor Domu Kereta – najwęższej przestrzeni mieszkalnej na świecie. Instalacja artystyczna, która dodatkowo służy jako miejsce kulturalnych spotkań, zaprojektowana przez Szczęsnego, mieści się w Warszawie, w 152 – centymetrowej szczelinie pomiędzy blokiem i kamienicą. Niezwykłość i wyjątkowość tego projektu szeroko komentowały prawie wszystkie zagraniczne media. O procesie twórczym będzie można posłuchać już podczas Tubądzin Design Days w Gliwicach, który odbędzie się 21 maja o godzinie 19:00 w Art Ceramice.

DOM-KERETA_wersja3-zelazna_3

Spotkanie z wybitnym architektem to jednak nie koniec niespodzianek jakie proponuje Grupa Tubądzin, organizator wydarzenia. Wychodząc naprzeciw potrzebom projektantów wnętrz oraz uzdolnionym architektom, firma przygotował specjalny konkurs. Zadaniem, z którym mogą się zmierzyć uczestnicy TDD 2014 jest przygotowanie nowych rozwiązań projektowych w zakresie płytek ceramicznych z kolekcji PASTELE.

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl