Śląskie Trendy

Trzy dni z Trzema Braćmi i… cieszyńskie kanapki

Raz do roku, w czerwcu Cieszyn i Czeski Cieszyn, zwykle podzielone graniczną Olzą, stają się jednym miastem. Ulice przemierzają barwne korowody, a mieszkańcy i licznie przybyli turyści spotykają się na Moście Przyjaźni przy tradycyjnym cieszyńskim strudlu. Włodarze miast symbolicznie przekazują na trzy dni klucze do połączonego wspólnym świętem miasta ludziom kultury. To wszystko w tym roku dziać się będzie w dniach 13 – 15 czerwca.

Na estradach po obu stronach Olzy słychać orkiestry dęte, muzykę wszystkich generacji, odbywają się koncerty polskich i czeskich gwiazd, występy kabaretów a także liczne imprezy towarzyszące – wystawy, aukcje, konkursy, kiermasze handlowe. Kulminacyjny punkt Święta to nocna feeria ogni sztucznych.

Imprezie jak co roku towarzyszy kiermasz handlowy, w tym roku w większym niż do tej pory zakresie promujący produkty regionalne – w tym słynne cieszyńskie kanapki!

Jak co roku program jest bardzo urozmaicony, przygotowany z myślą o odbiorcach w każdym wieku, o różnych zainteresowaniach. Gwiazdą będzie Ray Wilson, jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów, związany dawniej m.in. z grupą Genesis. Podczas niedzielnego koncertu zaprezentuje największe przeboje tego znakomitego zespołu. W poniedziałek (16 czerwca) artysta spotka się w Teatrze im. A. Mickiewicza z młodzieżą, gdzie opowie o swoim życiu i zagra akustycznie.

święto trzech braci

W sobotni wieczór po raz pierwszy w historii Święta Trzech Braci zaprosimy na kilkugodzinny kabareton (rozśmieszać nas będą RAK, Koń Polski, NOC i 44-200), a po nim na wspólną zabawę i muzyczne wspomnienia lat 80-tych. W programie zatytułowanym „Hands Up!” usłyszymy przeboje polskiego i światowego rocka, popu, a także muzyki disco.

Na cieszyńskim Rynku wystąpią też wykonawcy związan z miastem i regionem – w tym ustrońska Tekla Klebetnica znana z telewizyjnego show „Mam Talent”, Szymona Wyrembaka w solowym projekcie „Wyremfunk”, Zespół Pieśni Tańca Ziemi Cieszyńskiej, Orkiestra Dęta „Cieszynianka”, a także działający w Domu Narodowym zespół tańca żydowskiego „Klezmer” i sekcję baletową COK. Wszystkim – małym i dużym spragnionym wiedzy przekazywanej w niebanalny sposób proponujemy udział w niedzielnym, wypełnionym eksperymentami pikniku naukowym z Panem Korkiem.

Wiele ciekawych rzeczy będzie się działo również poza cieszyńskim Rynkiem – w Brackim Browarze Zamkowym (sobotnie koncerty: czeskiego zespołu coverowego ASO oraz bielskiej formacji Zgredybillies, znanej m.in. z programu Must Be The Music), na Campingu „Olza” (rodzinny piknik sportowo-rekreacyjny), obiektach MOSiR-u (biegi, mecz piłki nożnej kobiet).

Po raz pierwszy zapraszamy do współpracy przedsiębiorców, którzy chcieliby zareklamować się podczas imprezy na telebimie ustawionym obok sceny. Istnieje możliwość wykupu czasu emisyjnego na telebimie (atrakcyjne ceny!).

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750