Śląskie Trendy

Trzeci raz pobiegną z sercem

W niedzielę, 17 maja na terenie Europy Centralnej odbędzie się już trzecia edycja akcji Biegamy z Sercem. Weźmie w niej udział niemal tysiąc biegaczy i miłośników nordic walking

  Już trzeci raz zapraszamy razem z Fundacją Biegamy z Sercem na charytatywny piknik sportowy – mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – Odbywa się on pod patronatem Prezydenta Gliwic. Przez całą niedzielę zapraszamy do różnego rodzaju aktywności sportowych: biegów i marszów, na które można zapisywać się już od teraz. Wszystko po to, aby zakupić sprzęt do fizjoterapii i rehabilitacji pourazowej dla podopiecznych Fundacji Biegamy z Sercem.

W tym roku organizatorzy przygotowali marszobieg na trasie 2,5 km dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, marsz nordic walking oraz bieg dla osób od 16 lat na dystansie 10 km oraz biegi dla młodzieży w wieku od 2 do 16 lat na dystansach od 100 do 1 200 metrów. Każdy zawodnik otrzyma napój, kupon na posiłek i pamiątkowy medal. Z opłat wpisowych organizatorzy sfinansują zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych Fundacji Biegamy z Sercem. Niepełnoletni uczestnicy powinni posiadać zgodę prawnych opiekunów na udział w biegach. Weryfikacja zawodników i wydawanie pakietów startowych rozpocznie się już o godz. 8:00 rano. O godz. 10:40 na wszystkich chętnych czeka wspólna rozgrzewka. Na godz. 11:00 przewidziano start marszobiegu na 2,5 km; a pięć minut później biegu i marszu nordic walking. O godz. 13:00 wystartują najmłodsi biegacze. Na godz. 14:30 przewidziano ceremonię wręczenia i losowania nagród. Podczas startu dorosłych opiekę nad dziećmi będą sprawować w specjalnym namiocie doświadczeni pedagodzy.

Wpisowe w przypadku marszobiegu, a także biegów dla dzieci i młodzieży to 20 zł przy wpłacie do 11 maja i 40 zł w dniu zawodów, a w przypadku biegu oraz marszu na dystansie 10 km odpowiednio 40 i 80 zł. Więcej informacji o sposobie zapisu można znaleźć na stronie: www.biegamyzsercem.pl

Przez cały weekend czekają także bezpłatne dyskoteki dla najmłodszych. Rozpoczną się one w sobotę i niedzielę o godz. 17:00 na piętrze restauracyjnym. Dzieci pod opieką animatorów będą odkrywać różnorodne muzyczne inspiracje w atmosferze dobrej zabawy.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl