Śląskie Trendy

Tropami klasyki – kryminalna gra online

Ekscytujące śledztwo, w wyniku którego krok po kroku odkrywamy wielką tajemnicę – tajemnicę dzieł polskiej kultury. Gra online „Tropami klasyki” to znakomity pomysł na zimowe wieczory dla całej rodziny.


Graczami mogą być osoby dorosłe, seniorzy oraz młodzież. Fabuła prowadzi nas do biura detektywistycznego Heleny Heler, z której pomocą odkrywamy losy zaginionej malarki Marii Katariny Teszyńskiej, a wraz z nimi, poznajemy dzieła polskiej kultury, w tym kwestię powstania dzieła totalnego czy mrocznych sekretów Małego Romana. Dowiemy się jakie tajemnice mogą skrywać obrazy Witkacego, dlaczego warto odwiedzić Muzeum Śląskie, co z tym wszystkim ma wspólnego Radiostacja Gliwicka, okultyści, Andrzej Wróblewski, Teofil Ociepka oraz Erwina Sówka, który niedawno odszedł do wiecznej krainy artystów.

Tropami klasyki to wieloaspektowa gra, której celem jest rozbudzenie zainteresowania graczy kulturą materialną i duchową przez nawiązanie do twórczości znanych polskich twórców na przestrzeni lat. Jak wyjaśniają twórcy gry, w miarę rozwoju fabuły gracze otrzymują kolejne tropy, w tym spreparowane wskazówki, nagrania dźwiękowe i filmy oraz materiały graficzne. W ramach interakcji będą szukają rozwiązań, odkrywać kolejne wskazówki z wykorzystaniem dostępnych narzędzi on-line. Dzięki fabule gry odwiedzili i odwiedzają wirtualną przestrzeń, poznają ofertę wybranych muzeów i zabytkowych obiektów. Poznają dziedzictwo kulturowe, historyczne i narodowe.

Projekt kierowany głównie do mieszkańców województwa śląskiego, pokazał, że wzięli w nim wszyscy zainteresowani również spoza województwa. Projekt jest w całości udostępniony w sieci, a udział w projekcie jest bezpłatny.

 

 

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750