Już 10 listopada w Hali Arena w Gliwicach (ul. Akademicka 50) odbędą się Targi „Trends 4 Kids”, dedykowane rodzicom oraz przyszłym rodzicom, którzy poszukują oryginalnych, wyjątkowych produktów, różniących się od tych, w które zaopatrzyć się mogą w sieciówkach. To ciekawe wydarzenie dla tych rodziców, którzy cenią jakość, nowoczesny dizajn, a także unikatowość wyrobów handmade. W programie targów również bogata oferta warsztatów dla dzieci i dorosłych, a także prelekcje i konsultacje z ekspertami.
Targi Trends 4 Kids dają możliwość zetknięcia się z produktami dobrych marek, które stawiają na staranny dobór materiałów i przemyślane rozwiązania i trwałe wykonanie. Oferowane tu ubrania i akcesoria dziecięce wykonane są z wielką dbałością o bezpieczeństwo, zdrowie i komfort codziennego życia rodziny.
Oprócz jakości, oferowane na Targach produkty cechuje piękno i nowoczesny design, unikatowość, zrozumienie dla potrzeb rodziców i dzieci a także doskonała funkcjonalność. To ubrania, meble, zabawki i akcesoria, które wykonane zostały najczęściej przez rodziców, oparte są na ich własnych doświadczeniach i odpowiadają na zaobserwowane przez nich potrzeby.
Pełną listę wystawców znaleźć można na stronie: WYSTAWCY
Podążając za linkami do poszczególnych producentów, można zapoznać się z przygotowaną przez nich ofertą, która po atrakcyjnych cenach dostępna będzie podczas wydarzenia.
Organizatorzy Targów przygotowali również szereg wydarzeń towarzyszących.
Wykłady i prelekcje dla dorosłych:
- Fakty i mity diety kobiet w ciąży – Dominika Nieradka-Kuś, dietetyk kliniczny
- Ojcostwo w zgodzie ze sobą – spotkanie dla ojców obecnych i przyszłych – Adam Skrobol, ojciec dwójki, trener
- Masaż Shantala – Małgorzata Czyrnia, mgr fizjoterapii, certyfikowany instruktor Masażu Shantala
- Jak przygotować swoje ciało do porodu – Anna Pałubiak, trener personalny z Fit Plus
- Niezbędnik empatycznego i skutecznego rodzica – wprowadzenie do pozytywnej dyscypliny z el. samoregulacji – Dolores Anna Żakiewicz, Certyfikowany Edukator pozytywnej Dyscypliny
- Mama, Tata na granicy swoich granic – Wioletta Przenniak-Cołta, certyfikowany coach
- Kreatywne wspieranie rozwoju dziecka – Agata Październy, animatorka zabaw
- Żywienie a laktacja – Dominika Nieradka-Kuś, dietetyk kliniczny
- Podstawy chustonoszenia – Ola Górska – doradca chustonoszenia
- Jak zadbać o brzuch po rozejściu mięśnia prostego? Sposoby aktywizacji i terapii – Anna Urbanek-Gawron, fizjoterapeuta
- Jak dbać o stopy dziecka? Jak zapobiegać wadom stóp u dzieci? – Jakub Gawron, fizjoterapeuta
- Chustonoszenie – bliskość dziecka i rodzica – Justyna Dajka, konsultatnt noszenia dzieci w stopniu zaawansowanym wg szkoły ClauWi
- Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w podróży – Paweł Maciołek
- Emocje w komunikacji z dzieckiem – Katarzyna Bilnik-Barańska, psycholog
- Jak dbać o bezpieczny sen dziecka – Wioletta Przenniak-Cołta, certyfikowany coach
Dla dzieci:
- Warsztaty: Misyjek – jakie tajemnice kryją się pod ziemią? O archeologii i odkryciach. Tematyka warsztatu odnosi się do historii starożytnego Egiptu. Podczas zajęć dzieci szukają skarbu ukrytego na mapie, budują piramidy z bułki tartej, odkrywają hieroglify a wszystko to pod uważnym wzrokiem Sfinksa.
- Warsztaty: Wioski Świata, Na tropie papuaskich skarbów. Uczestnicy warsztatów udają się na Papuę Nową Gwineę by odkrywać tajniki wyspy, na której mieszkają plemiona papuaskie, rajskie ptaki i kolczatki. Podczas zajęć dzieci poznają codzienne życie w wiosce w głębi dżungli. Będą tworzyć stroje, udadzą się na festiwal Sing Sing oraz zapoznają się z fauną i florą wyspy.
- Warsztaty: Wioski Świata, Dzień z życia dziecka w krajach Globalnego Południa. Podczas warsztatów odwiedzimy dzieci z Afryki, Ameryki Południowej i Azji by odkryć jak wygląda ich życie. Jakie mają obowiązki, czego uczą się w szkole oraz jak się bawią. Na zajęciach dzieci będą wykonywać piłki z papieru oraz kolorowe marakasy. Poruszymy też problem dostępu do wody i edukacji. Pomiędzy zajęciami dzieci będą mogły układać magnetyczne puzzle, przymierzać stroje z różnych stron świata, grać na instrumentach, rozwiązywać łamigłówki.
- Dizajn ze sznurka – czyli warsztaty z nauki haftu krzyżykowego, szycia i przyszywania guzików w skali makro! Przy specjalnych panelach Dizajn ze sznurka uczestnicy będą mieli okazję wyplatać wspólnie z animatorami lub rodzicami kolorowe wzory. Zabawa z Dizajnem ze sznurka to wyjątkowe odniesienie do tradycji, okazja do rozwoju pasji, kreatywnego myślenia, umiejętności manualnych oraz pracy w grupie.
- Warsztaty: Sensoplastyka® – legalne brudzenie. Podczas zajęć dzieci tworzą, odkrywają, eksperymentują z jadalnymi składnikami, malują, ugniatają, przesypują… Legalnie brudzą ręce, buzie, stopy pobudzając zmysły. Każdy uczestnik tworzy i pracuje we własnym tempie. Liczy się proces tworzenia a nie efekt końcowy. W trakcie warsztatów używane są tylko produkty spożywcze podczas pracy na podłodze bez stolików i krzeseł poznamy min. ścieżkę sensoryczną.
- Zabawy przy użyciu wielkogabarytowych gier planszowych, czyli aktywność, działanie, kreacja, by wolny czas spędzać ucząc się i bawiąc jednocześnie.
- Warsztaty edukacyjne z książką w tle, by pobudzać wyobraźnie, doświadczać świat, zgłębiać naukę, rozwijać się artystycznie i emocjonalnie.
- Szaleni Naukowcy i ich szalone wybuchy oraz Chemiczne robaki atakują to warsztaty, podczas których najmłodsi zamieniają się w chemików i wykonują proste i bezpieczne doświadczenia, które zarazem uczą i bawią. Magiczne stworki z piany i wybuchy (bezpieczne) dla odważnych to zabawy, które zawsze zachwycają i wywołują uśmiech na twarzach najmłodszych.
- Warsztaty z budowy i programowania robotów LEGO z Fabryką Naukowców! Podczas zajęć każde dziecko będzie mogło zbudować według instrukcji robota z klocków Lego, zaprogramować go i uruchomić! Młodsze dzieci zbudują kłapiącego paszczą krokodyla, starsze robota sprzątającego. Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzyma pamiątkowy dyplom.
- Warsztaty ceramiczne, podczas których dzieci będą malować magnesy, a ACM Studio już dziś z tej okazji lepi gliwickie kamienie, rybki, kotki, motylki i inne wesołe kształty. Będą potrzebne ręce do pracy, by to wszystko pomalować. Kto pomoże? Magnesów przybywa, a farby do malowania ceramiki na zimno i pędzle już czekają.
- Warsztaty tworzenia bransoletek – robótki na paluszkach. Małe rączki potrzebują gimnastyki. Rozwój małej motoryki to bardzo ważna kwestia, a ćwiczenia wcale nie muszą być nudne. Nawijając włóczkę na paluszki można wykonać bransoletki, co jest doskonałą zabawą dla całych rodzin. Barbara Palewicz autorka książki „Robótki na paluszkach” zaangażuje do twórczej zabawy i dużych i małych.
- Warsztaty kuglarskie
- Warsztaty lepienia mas piankowych – lepienie jesiennych liści, jeżyków z jabłuszkami na plecach, dyni, duszków, motywów halloweenowych
- Warsztaty termobreloczków – Dzieci pokolorują folie termokurczliwe, które będą wypiekane i zamienią się w breloczki, jakie uczestnicy zabiorą do domu.
- Warsztaty tworzenia masek zdrapek – Zajęcia kreatywne, podczas których dzieci za pomocą szpatułek wydrapują na czarnych maskach wzorki
- Warsztaty wyplatania indiańskich łapaczy snów
- Zabawy w mini wiosce indiańskiej, możliwość obejrzenia rekwizytów, gry na grzechotkach.
Bilet na Targi kupić można na stronie: Bilety