Śląskie Trendy

To był prawdziwy Festiwal Mody

16 kwietnia w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko“ odbyła się druga edycja jednego z największych wydarzeń modowych na Śląsku – FashionMania 2016. Impreza, której towarzyszyły pokazy mody polskich projektantów, występy artystyczne, targi mody oraz warsztaty wizerunkowe, przyciągnęła tłumy.

To był prawdziwy Festiwal Mody!!! -na wybiegu zobaczyliśmy kolekcje (w kolejności) Furelle, Whiteroom Fashion, Weroniki Lipki, Mia Stilo oraz Lidii Kality, które zachwyciły śląską publiczność.

 

Ale FashionMania to nie tylko święto Projektantów, to również część artystyczna, która w tym roku okazała się być na najwyższym poziomie. Byliśmy świadkami premiery nowego krążka Victorii Amell – młodej gliwiczanki, której wróży się wielką karierę, show skrzypcowego Magdaleny Szymańskiej, która dosłownie porwała publiczność oraz występu Marcina Urzędowskiego, który genialnie wprowadził nas w klimat dalekiej dżungli, Indiany Jonesa i dzikich rytmów po to, by dać wyraz finałowemu pokazowi kolekcji Urban Jungle stworzonej przez samą Lidię Kalitę.

Dodatkową atrakcją wydarzenia była niewątpliwie strefa targowa, która w jednym miejscu zgromadziła topowe marki lokalne oraz pozwoliła na bezpośredni kontakt z Projektantami, którzy tego dnia prezentowali swoje kolekcje podczas Gali Finałowej.

Propozycja nietuzinkowego połączenia kultury, mody i designu okazała się być strzałem w dziesiątkę, bezbłędnie trafiła w gusta szerokiej publiczności, a widowiskowość tego wydarzenia przerosła oczekiwania nawet najbardziej wymagających koneserów wydarzeń modowych!

 

Jesteśmy pewni, że to dopiero początek gliwickiej przygody z Wielką Modą

i z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę tego – miejmy nadzieję – popisowego dla Gliwic wydarzenia kulturalno-modowego.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl