Śląskie Trendy

Teatry uliczne dla małych i dużych – jedyny taki festiwal na Śląsku

W tym tygodniu od piątku do niedzieli będziemy mieli przyjemność bawić się wraz z Ulicznikami. Organizatorzy Festiwalu Teatrów Ulicznych przygotowali bogatą ofertę wydarzeń – zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych widzów.

W piątek, 7 lipca o godz. 19 spotkamy się w Objazdowym Domu Kultury, na Scenie CH FORUM, gdzie czeka nas Wieczór komedii improwizowanej przygotowany przez Grupę Ad Hoc.

Zabawny i spontaniczny spektakl składający się z kilkunastu historii tworzonych bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. Tutaj może wydarzyć się wszystko! Widzowie decydują o najważniejszych kwestiach – wybierając postaci, miejsca akcji lub temat, który zainspiruje do stworzenia sceny „tu i teraz”.
Grupa AD HOC powstała w październiku 2008 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-komediową.
http://adhoc.art.pl

Dzień później, w sobotę 8 lipca, Ulicznicy – jak mają to w zwyczaju – opanują zielone alejki Parku Chopina. O godz. 16 rozpocznie się tam spektakl dla dzieci oparty na znanej i lubianej historii „Kota w butach”. Zaprezentuje go Teatr Barnaby.
Baśń o przebiegłym i mądrym kocie w butach, który wykorzystując swój spryt i wrodzoną mądrość sprawi, że każdy wyjdzie z opresji obronną ręką. Teatr Barnaby pragnie przedstawić przedstawienie zrealizowane w dwóch technikach lalkowych: pacynkowej i marionetkowej. Prawdziwe lalki (wyrzeźbionymi w drewnie lipowym w szytych na miarę kostiumach teatralnych) prezentowane na mobilnej scenie marionetkowej, wartki wierszowany scenariusz, oraz wesołe piosenki sprawią, że każdy znajdzie w tym przedstawieniu powód do uśmiechu.

Tego samego dnia, jak i dzień później (8 lipca 2017, sobota, 18.00/ 9 lipca 2017, niedziela, 18.00) na Rynku zobaczyć będzie można widowiskowe show żonglersko-perkusyjne La Sbrindola (Włochy) – „Shock’em All
„La Sbrindola” to owoc spotkania dwóch artystycznych indywidualności – Leonardo Cristianiego (żonglera) i Marco Macchione (perkusisty) – fuzja ich umiejętności to szalone poszukiwania rytmiczne splecione z chwilami dziwacznym, bardzo fizycznym stylem żonglerskim.
Perkusista i żongler, bębny i piłki – jeśli można zarazić się energią – taka kombinacja zdecydowanie temu sprzyja.
http://lasbrindola.com

Również w niedzielę, 9 lipca, o godz. 20.30, weekend z Ulicznikami zakończą  w Parku Chopina La Industrial Teatrera (Katalonia/Hiszpania) spektaklem „Castaways”.

„Castaways” to klasyczna klaunada w bardzo plastycznym, intymnym wręcz wydaniu. Tytułowi rozbitkowie, dryfujący przez życie to ukłon w stronę wszystkich podróżników, którzy poczuli się zagubieni, odtrąceni. Mrugnięcie okiem w stronę wszystkich mijanych wraków codzienności, z humorem i delikatnością.
Połączenie teatru ulicznego, klaunady, a przez to i cyrku; bez tekstu – komunikując się z widzem przez gesty, spojrzenia i uśmiechy. Dla małych i dużych, na dobranoc.
http://industrialteatrera.com

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl