Śląskie Trendy

Teatr A Part w Planet Cinema!

Eksperymentalny mariaż teatru i filmu to najnowsza propozycja Planet Cinema realizowana wspólnie z legendarnym katowickim Teatrem A Part. W niedzielę 14 grudnia 2014 r. o godzinie 18.00 po raz pierwszy widzowie w jednym miejscu i jednego wieczoru będą mogli obejrzeć spektakl i film połączone wspólnym motywem. Spoiwem tego eksperymentu będzie postać Michela Houellebecqa.

W ramach wydarzenia Teatr A Part przedstawi Przejrzystość pustki – spektakl wizualno-ruchowy w solowym wykonaniu Moniki Wachowicz. Inspirowany twórczością oraz filozofią egzystencjalną Michela Houellebecqa, wykorzystuje fragmenty powieści Cząstki elementarne oraz cytaty z Możliwości wyspy. Spektakl owiany tajemnicą – ze względu na kameralny charakter do tej pory obejrzeli go tylko nieliczni.

 – Przestrzeń kina daje nam nowe możliwości – mówi Marcin Herich, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru A Part. – Spektakl zagrany w innym miejscu, osadzony w innym kontekście, którym w tym przypadku będzie film, zmieni swoją wymowę. Właściwie stanie się zupełnie odrębnym projektem.

Po spektaklu zostanie wyświetlony film Porwanie Michela Houellebecqa odnoszący się do rzeczywistego zniknięcia pisarza podczas trasy promocyjnej Mapy i terytorium. Guillaume Nicloux opowie własną hipotezę odpowiadającą na pytanie: co stało się z Houellebecqiem.

Bilety na wydarzenie: Teatr A Part w Planet Cinema. Eksperyment Houellebecq w cenie 30 zł obejmują wstęp na spektakl Przejrzystość pustki oraz na film Porwanie Michela Houellebecqa. Można je zarezerwować telefonicznie 32 603 01 01 lub nabyć bezpośrednio w kasie kina.

O Planet Cinema Katowice: Kino Planet Cinema działa od początku 2014 roku na trzeciej kondygnacji budynku Altus obok Spodka. Reklamy przed seansem trwają nie więcej niż 10 minut. Goście Planet Cinema przez trzy godziny mogą korzystać z darmowego parkingu, który znajduje się w podziemiach budynku Altus. W Planet Cinema nie ma dodatkowych opłat do filmów 3D!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl