Śląskie Trendy

Targ na Zielonym Balcerku

Tam, gdzie w Gliwicach było kiedyś targowisko zwane balcerkiem, dziś biegnie szlak Drogowej Trasy Średnicowej. W sąsiadujących w tym miejscu starych halach odnawia się jednak tradycja sprzedawania zieleniny ze straganów – jednakże już w innym, ekologicznym wymiarze. Dodatkowo w tę sobotę, 16 lipca od godz. 9 do 12 targowi towarzyszyć będzie wymiana książek.

– Będziemy się wymieniać, dyskutować, podczytywać, recenzować i ogólnie miło spędzać przedpołudnie z dobrą książką, pyszną kawą od KAFAR i lokalnymi przysmakami, serwowanymi przez Targ na Zielonym – zapowiadają pomysłodawcy wietrzenia książkowych regałów.

Na targu rozłoży się mobilny oddział Miejskiej Biblioteki Publicznej, który zaadoptuje wszystkie niechciane książki. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci.

Organizatorzy proszą jednak, by książki, które przyniesiemy na wymianę, wydane były po 2000 roku. Wymieniać będziemy książkę na książkę, z ręki do ręki w ramach porozumienia stron, ale również możliwe będzie zapłacenie za woluminy gotówką.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w wymianie zachęcamy do wcześniejszego zgłoszenia (info@tomata.pl lub fb.com/tomatagliwicka)

[publikacja: 14 lipca 2016]

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl