Śląskie Trendy

Sztuka szyta na miarę – Krawiecka Art Pasaż

Po rocznej przerwie wracamy do cyklu Krawiecka Art Pasaż! W ciepłe, sierpniowe, niedzielne popołudnia zapraszamy na muzyczne spotkania w plenerze – na zachowanej do dziś w średniowiecznym układzie urbanistycznym Bytomia uliczce Krawieckiej. Pierwsze spotkanie, które nastąpi już 3 sierpnia, przeniesie nas do Ameryki Północnej.

Cykl Krawiecka Art Pasaż jest propozycją spotkań, podczas których możecie Państwo posłuchać oryginalnych prezentacji muzyki kameralnej w plenerze. Tegoroczny program połączy repertuar klasyczny z utworami muzyki rozrywkowej. Wystąpią Trio Appassionata, grupa Liarman, Todo Art Trio i Kwintet Śląskich Kameralistów. Koncerty zaplanowane są na wszystkie niedzielne, sierpniowe wieczory, na godz. 19.00. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

krawiecka

3 sierpnia, o godz. 19.00 usłyszymy Trio Appassionata w programie „Ameryka Północna”.

Ameryka Północna to program cieszący się od lat niegasnącym zainteresowaniem słuchaczy. Istotny wpływ ma na to fakt, że złożony jest w całości z utworów rozpoznawalnych już od pierwszych dźwięków. Muzycy sięgnęli do wszystkiego, co muzycznie z Ameryką Południową związane. Podczas koncertu zabrzmi sporo „oscarowej” muzyki filmowej ze słynnym „Moon River” na czele, słuchacze usłyszą suity z największych musicali, wśród których nie zabraknie np. „Skrzypka na dachu”. Również miłośnicy jazzu odnajdą coś dla siebie – chociażby „Take Five” Paula Dismonda w wersji na skrzypce, akordeon i fortepian. Jak na amerykański program przystało, pojawią się też instrumentalne wersje największych przebojów wokalnych wykonywanych w oryginale przez Franka Sinatrę czy Nat King Cole’a.

Trio Appassionata:
Klaudia Krause – fortepian, aranżacja
Łukasz Grabiński – skrzypce
Mirosław Krause – akordeon


Zespół powstał w marcu 2008 roku. Jego nazwa wskazuje na wielką pasję, z jaką członkowie zespołu podchodzą do wspólnego muzykowania. Nietypowy skład, profesjonalne wykonania w ciekawych interpretacjach, autorskie aranżacje oraz interesująca konferansjerka to elementy, do których przyzwyczaili swoją publiczność.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl