Śląskie Trendy

Sztuka fotografii – wewnętrzny obraz fotografa

Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach (Rybnik ul. 1 Maja 91B), zaprasza na niecodzienne i nietypowe warsztaty fotograficzne: SPACERKIEM PRZEZ FOTOGRAFIĘ – cykl spotkań artystyczno-kompozycyjnych. Spotkanie I „Sztuka fotografii – wewnętrzny obraz fotografa” odbędzie się w sobotę, 11 października o godz. 10. 

Spotkania poprowadzi Artur Rychlicki – fotograf, pedagog, filozof, twórca autorskich warsztatów fotografii www.warsztaty-fotograficzne.org.

Cena warsztatu – to jedyne 20 zł. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Zgłoszenia udziału proszę wysyłać na maila: dkchwalowice@wp.pl.

Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka – tel. 513064196 , dkchwalowice@wp.pl.

Warsztaty są skierowane do osób, które już doświadczają fotografowania i chciałyby poszerzyć swój język estetycznego i artystycznego wyrazu i zbliżyć się tym samym do umierającego powoli human­izmu. Będą to próby nauki szerokiego rozumienia fotografii, czyli jak filozofować przy pomocy aparatu fotograficznego. To sposób myślenia o nas samych i otaczającym nas świecie jest niezwykle ważny w fotografii. Najważniejsze jest to, co kryje się za zdjęciem a nie jego “płaska” powierzchnia. O co w tym wszystkim chodzi? Na te i inne pytania poparte wizualizacją i bogatą ikonografią, będziemy odpowiadać na warsztatach w DK Chwałowice.

Bo będą to zajęcia na temat znaczenia wrażeń zmysłowych w fotografii, często z naciskiem na uczucia.

Artur Rychlicki jest krakowskim fotografem, studiował filozofię, swoje prace wystawiał w Polsce, Wielkiej Brytanii, Danii, prowadził tam również warsztaty fotograficzne. Współpracował w projektach artystycznych m.in. z Richardem Demarco oraz Andrea Cusumano. Specjalizuje się w fotografii analogowej (techniki srebrowe) oraz technikach szlachetnych (m.in. guma chromianowa). Na zajęciach warsztatowych prowadzi również wykłady z historii fotografii, sztuki oraz z zagadnień związanych z estetyką. Od dziecka związany ze sztuką i osobą Tadeusza Kantora (jest synem aktorów od lat współpracujących i związanych z teatrem „Cricot 2”). Autor znaczących wystaw m.in. wystawy pt. „Podróżni”, która stanowi ogólną refleksję na temat drogi każdego człowieka, poszukiwania i spotykania innych osób.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl