Śląskie Trendy

Sztrykowanie na poziomie czyli Drutozjazd

Kopalnia Guido serdecznie zaprasza wszystkie miłośniczki robótek na drutach na Sztrykowanie na poziomie, które odbędzie się w sobotę, 28 kwietnia 2018 r. od godz. 10-17, w Komorze Kompresorów Kopalni Guido w Zabrzu, 320 metrów pod ziemią – będzie to więc Drutozjazd!

Aby dostać się na miejsce trzeba będzie założyć kask, wsiąść do górniczej windy, czyli szoli i z górniczym pozdrowieniem Szczęść Boże zjechać blisko 70 metrów poniżej poziomu morza! Weźcie ze sobą coś ciepłego do ubrania. Koszt przejazdu szolą to 10 zł od osoby.

Obowiązują zapisy – prosimy wysłać e-mail na adres info@7oczek.pl w temacie wpisując 'Drutozjazd – zgłoszenie’. Pocztą zwrotnąotrzymacie do wypełnienia formularz .

Oprócz zwykłego sztrykowania będzie można również wziąć udział w dodatkowo płatnych warsztatach.

Warsztaty odbędą się w dwóch turach:

I tura na godz. 11:00

* Kosze sztrykowane na grubie – Basia Przygoda (Mamanufaktura) – Koszt 60 zł
* Brioche dla początkujących – Paula Wiśniewska (Polkaknits) – Koszt 90 zł 《ODWOŁANE z przyczyn niezależnych od organizatorów》

II tura na godz. 14:00

*Przygoda z entrelakiem – chusta trójkątna – Dagmara Borowa-Niezgódka i Karolina Maślarz (Lillopi) – Koszt 60 zł

*Sweter z wrabianymi rękawami robiony w całości od góry – Hanna Maciejewska (Hadaknits) – Koszt 90 zł

Na warsztaty obowiązują zapisy – wystarczy raz wysłać e-mail na adres info@7oczek.pl w temacie wpisując 'Drutozjazd – zgłoszenie’. Pocztą zwrotną otrzymacie do wypłnienia formularz. Ilość miejsc ograniczona, więc nie odkładajcie tego na ostatni moment.

Komora Kompresorów mieści się w Strefie K8, gdzie do dyspozycji odwiedzających są toalety. W Hali pomp mieści się najgłębiej w Europie położony PUB. Można będzie się tam napić kawy, herbaty, piwa GUIDO, zjeść coś dobrego. Dla tych dla których sztrykowanie nie jest jedynym nałogiem, jest palarnia.

Kopalnia Guido to jedna z największych atrakcji turystycznych Górnego Śląska. Może więc warto długi weekend rozpocząć od zwiedzenia tego miejsca. Dla uczestników Drutozjazdu przewidziane są wycieczki na dwa lub jeden poziom Kopalni (konieczne zapisy w Kopalni). Zapraszamy na godzinę 10:00 (dwa poziomy Kopalni zwiedzanie ok. 3h) lub 10:30 (jeden poziom Kopalni ok.2,5 h). Zalecane buty na płaskiej podeszwie i ubiór z długim rękawem. Na dole miejscami wieje, temperatura odczuwalna 13-16 stopni. Pochwalcie się szalami! Ale mogą się nieco przykurzyć. Po wycieczce trafiacie do Strefy K8, gdzie można spokojnie posztrykować.

Koszt wycieczki bilet normalny 45 zł / bilet ulgowy 40 zł. Osoby uczestniczące w wycieczce nie muszą opłacać dodatkowo zjazdu do Strefy K8.
Obowiązują zapisy w Kopalni pod nr tel. 322714077 – należy podać hasło Drutozjazd!
Ilość miejsc ograniczona.

A może chcecie przyjechać na 'Sztrykowanie na Poziomie’ z Ukochanym, który nie podziela Waszej miłości do włóczek? Jest sposób, by nie nudził się podczas trwania Drutozjazdu. Wyślijcie go na Szychtę. Dla Panów Mężów zarezerwowana jest osobna wycieczka!

Zapraszam na godzinę 10:15 można już Panów Mężów zapisywać i macie ich na blisko 4 godziny z głowy 🙂
Koszt szychty to 99 zł. Obowiązują zapisy w Kopalni pod nr tel. 322714077 – należy podać hasło Drutozjazd!
Ilość miejsc ograniczona.

Zdajemy sobie sprawę, że to nietypowe wydarzenie i każda z nas może chcieć je przeżyć inaczej. Już niedługo przedstawimy Wam nasze propozycje spośród których będzie można wybrać opcję zwiedzania, która najbardziej Wam odpowiada. Jeżeli nasuną się Wam jakieś pytania, nie wahajcie się ich zadać!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl