Śląskie Trendy

Szanty nad Pogorią

Już po raz drugi Dąbrowa Górnicza zaprasza na wyjątkowe wydarzenie muzyczne – SZANTY nad POGORIĄ. To niepowtarzalna okazja, by w pełni oddać się wielokulturowym morskimi pieśniom pracy i folkowym melodiom, które przeniosą nas w świat żeglarskich tradycji.


W piątkowy wieczór, 16 sierpnia 2024 roku, o godzinie 17:45, na terenie ośrodka CSiR przy Pogorii III, rozpoczniemy muzyczną podróż. Zainauguruje ją przywitanie uczestników oraz niespodzianka muzyczna. W programie tego wieczoru znajdą się występy trzech znakomitych zespołów. Z pewnością rozgrzeją one serca wszystkich miłośników szant i morskiej muzyki.

O godzinie 18:00 na scenie pojawi się Radosław Stachurski wraz z zespołem „Bez Paniki”. Ta formacja znana jest ze swojego energicznego stylu oraz żywiołowych występów, które nie pozwalają publiczności stać w miejscu.

Godzinę później, o 19:00, scena należeć będzie do Szkockiej Trupy. Zespół ten wprowadzi nas w klimatyczne brzmienia, łącząc tradycyjne pieśni morskie z elementami muzyki folkowej, tworząc niepowtarzalny muzyczny koktajl.

Kulminacją wieczoru będzie występ EKT Gdynia, który rozpocznie się o 20:30. Zespół ten, znany z licznych koncertów i festiwali, zaprezentuje swoje największe przeboje oraz nowości, które z pewnością podbiją serca słuchaczy.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko przybliży nam piękno morskiej muzyki, ale także pozwoli na chwilę oddechu od codzienności. Organizatorzy obiecują, że będzie mocno bujało i lirycznie grało. Atmosferę podgrzeją zarówno znane szanty, jak i te, które dopiero zyskają popularność.

Warto zaznaczyć, że wstęp na koncert jest wolny, a cała impreza ma charakter charytatywny, co dodatkowo podnosi jej wartość. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Dąbrowa Górnicza, które po raz kolejny udowadnia, że potrafi wspierać kulturę i integrację mieszkańców.

Organizatorzy proszą uczestników o wypełnienie formularza dla celów statystycznych, dostępnego pod adresem: Formularz.

Ważne informacje dla uczestników: koncert odbywa się w plenerze, dlatego warto zabrać ze sobą krzesełka turystyczne, leżaczki, kocyki piknikowe i hamaki, aby móc w pełni cieszyć się wygodą podczas muzycznych występów.

SZANTY nad POGORIĄ to doskonała okazja, by spędzić letni wieczór w wyjątkowej atmosferze, delektując się pięknem muzyki i magią żeglarskich pieśni. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników morskiej muzyki i nie tylko. Przyjdźcie, zaśpiewajcie z nami i poczujcie ducha morza w sercu miasta!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl