Śląskie Trendy

Streetwear – co to za styl? Przegląd odzieży ulicznej

Odzież już dawno przestała pełnić funkcję wyłącznie ochronną. Dla wielu osób stała się doskonałym sposobem wyrażania siebie i manifestowania swojego indywidualnego stylu. Obecnie dużą popularnością cieszy się moda streetwearowa, której charakter doskonale oddaje odzież PitBull. Czym wyróżnia się ten styl? Czy streetwear można w ogóle sklasyfikować?


Odzież PitBull – męskie ubrania w stylu streetwear

Streetwear, lub inaczej mówiąc styl uliczny, wymyka się spod utartych schematów. Jest ekscentryczny i oryginalny, jednak tylko pozornie nieuporządkowany. Nie ma w nim miejsca na eleganckie marynarki i spodnie, co jednak nie oznacza, że ubrania są źle skrojone lub mają niską jakość. To kwintesencja luzu i swobody. Jednak nawet niedbale przerzucona przez ramię bluza lub kurtka jest przemyślanym elementem streetwearowej stylizacji.

Charakter tego stylu doskonale oddaje odzież PitBull. To ubrania inspirowane miejską przestrzenią publiczną, łączące w sobie elementy mody punkrockowej i hip-hopowej oraz stylu skate z lat 80. Streetwear nie skupia się jednak wyłącznie na przeszłości. Wręcz przeciwnie. Czerpie pełnymi garściami z najnowszych trendów, jednak nie tych prezentowanych na światowych wybiegach – to fuzja mody, muzyki, sztuki, polityki oraz ogólnej atmosfery, którą żyje ulica w danym czasie. To dlatego jest on tak niepowtarzalny, a zarazem ponadczasowy.

W odróżnieniu od innych stylów ubierania się streetwear nie opiera się na żadnych z góry ustalonych zasadach. Daje więc dużo swobody w doborze ubrań i pozwala na tworzenie własnych, oryginalnych stylizacji. Nic więc dziwnego, że jest tak chętnie wybierany przez osoby, które pragną podkreślić swój indywidualizm i wyróżnić się na tle grupy.

Streetwear – nie tylko wygląd ma znaczenie

Ubrania streetwearowe cieszą się dużą popularnością nie tylko ze względu na swoją oryginalność, ale i wygodę. Obszerne bluzy, T-shirty i spodnie są miękkie w dotyku i zapewniają swobodę ruchów, przez co sięgają po nie ludzie w każdym wieku, a nie tylko młodzież, jak wielu osobom mogłoby się wydawać.

Co więcej, styl streetwearowy wyróżnia się wysoką jakością, o czym przekonuje wspomniana już odzież PitBull. To ubrania wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów. W efekcie nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale także zapewniają wysoki komfort użytkowania oraz przez długi czas zachowują swoje walory wizualne i użytkowe, nawet pomimo intensywnej eksploatacji.

Streetwearowa stylizacja – jak ją skomponować?

Obok streetwearowej stylizacji nie sposób przejść obojętnie. To połączenie luzu, wygody i niepowtarzalnego charakteru. Jak jednak skomponować oryginalny look? W ciepłe dni podstawę stylizacji powinien stanowić luźny T-shirt oraz szorty dresowe, a w chłodne dni – obszerna bluza z kapturem oraz spodnie typu boyfriend lub jogger. Warto zadbać o to, aby założona odzież wyróżniała się intensywną kolorystyką. Może również być dobrana na zasadzie kontrastu, a nawet zawierać napisy, które budzą kontrowersje.

Jej uzupełnienie powinny stanowić wygodne buty sportowe, np. sneakersy, odznaczające się niepowtarzalnym designem. Zatroszczyć należy się także o dodatki, które również dostępne są w ofercie marki PitBull, takie jak plecak lub worek sportowy, okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem, saszetka typu nerka, a w chłodniejsze dni komin i czapka zimowa.

Streetwearowa stylizacja doskonale sprawdza się na co dzień. Nie tylko atrakcyjnie się prezentuje, ale również jest wygodna. To idealny sposób na wyrażenie własnego stylu, a przy okazji zapewnienie maksymalnego komfortu i swobody poruszania.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl