Śląskie Trendy

Startuje Śląska Liga Rocka

Rozpoczyna się gliwickie Muzyczne Gliwice, a w jego ramach – Śląska Liga Rocka. Oznacza to, że w każdy weekend sierpnia na gliwickim Rynku odbywać się będą przeglądy amatorskich zespołów rockowych. Oprócz koncertów i przeglądów kapel w programie znalazły się również warsztaty muzyczne, taneczne i plastyczne, warsztaty bębniarskie, imprezy muzyczne oraz atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych. Start Muzycznych Gliwic: 1 sierpnia, Śląska Liga Rocka od 2 sierpnia.

1 sierpnia Muzyczne Gliwice zainaugurują dwa wydarzenia: Warsztaty bębniarskie i koncert zespołu Rebelianci. Dzień później, 2 sierpnia w pierwszej odsłonie zmagań kapel rockowych, 2 sierpnia usłyszymy:

MASS SOLITUDE (Tarnowskie Góry) – Skład zespołu: Damian Studziński – wokal, Mateusz Chruściel – gitara, Dominik Kędziora – gitara, Julian Kamiński – bas, Mateusz Marciniak – perkusja.

mass

Zespół założony w Tarnowskich Górach w 2012 roku. Muzycy wchodzący w skład zespołu poznali się poprzez wspólne występy w poprzednich projektach oraz pracę studyjną.
W początkowym etapie działalności zespół zajmował się tworzeniem muzyki do niemych filmów takich czego zwieńczeniem było zajęcie 3 miejsca na festiwalu muzyki filmowej „Muzyka na Plan” oraz trasa koncertowa po śląskich klubach. Aktualnie zespół nagrywa materiał na swoją pierwszą EP`kę oraz uczestniczy w licznych przeglądach muzycznych i konkursach. Jest także laureatem krakowskiego przeglądu zespołów Rock Rebel, którego nagrodą główną było supportowanie zespołu Kult na finałowym koncercie podczas juwenaliów. 31 maja 2014 roku Mass Solitude zagrali swój pierwszy zagraniczny koncert na festiwalu Rock Base w Herzogenaurach (Niemcy).
HORNETS’ CAGE (Rybnik) – Skład zespołu: Agnieszka Stryczek – Wokal Adrian Winniczuk – Gitara, wokal wspierający Jakub Zygmuńczyk – Gitara, wokal wspierający Bartosz Kabik – Gitara basowa Mateusz Preś – Perkusja, wokal wspierający.

hornest

Młody, długo czekający na ujawnienie się zespół z Rybnika. Grają muzykę z pogranicza Hard Rock’a i Metalu. Skład uformował się w 2012 roku, a pierwsze zagrane koncerty i nagranie dema nastąpiło w tym roku. W przesłuchaniach zaprezentują własne dwie piosenki: Legende ( sł. A.Stryczek, muz. Hornets’Cage)  oraz Los (sł. A.Stryczek, muz. Hornets’Cage). Obie te piosenki można usłyszeć także na Youtube.com.

3310 (Zabrze) – Skład zespołu: Tomasz Wojtala – perkusja i drugi wokal, Lech Łagocki – bas i chórki, Sebastian Koj – gitara i główny wokal, Piotr Gnacek – gitara i chórki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Muzyka i tworzenie to ich wspólna pasja i to połączyło chłopaków jako zespół. Natomiast znają się między sobą znacznie dłużej, część składu już w przedszkolu jadła przy jednym stoliku. Ich dotychczasowa historia to długa opowieść o zaczynaniu od nowa. Pełna zmian i poszukiwań. Ustanowienie się obecnego składu nastąpiło na przełomie października i listopada 2013 roku.

Tworzą autorski materiał po polsku, w zdecydowanie rockowej konwencji, choć dużo w twórczości jest klimatu kalifornijskiego punk rocka, jak również podróży w stoner rocka i cięższe brzmienia.
3310 to numer starego modelu Nokii, uznawanego wg miejskich legend za niezniszczalny.

BE WATER, MY FRIEND (Kraków) Skład zespołu: Mateusz Czechowicz – gitara Jerzy Węgorkiewicz – perkusja Michał Badecki – bas Kuba Badecki – wokal

be my water my friend

Be Water, my friend
Rock, funk, elektronika
Nazwa BWMF powstała w odpowiedzi na zmiany, jakie zaszły w dawnym krakowskim _system32. W obecny skład zespołu wchodzą Michał, Mateusz, Kuba i Jerzy, którzy wspólnie tworzą energię i przekazują ją dalej.
Be water, my friend, be formless, shapless, bądź bez ograniczeń, ram, zmieniaj się, zmiany są dobre. Bądź spokojny.

Przeglądy kapel zakończy koncert zespołów 4P Recordy i Gardenbeat.

 

Ostatni dzień pierwszego weekendu, niedziela przywita nas atrakcjami przygotowanymi z myślą o najmłodszych. Wieczorem, o 20 usłyszymy koncert zespołu Parande.

Organizatorem cyklu plenerowych imprez pod wspólnym szyldem Muzyczne Gliwice są Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne oraz Miasto Gliwice. To za sprawą PSP i przy wsparciu lokalnego samorządu w każdy weekend sierpnia, od piątku do niedzieli odbywać się będą koncerty wieczorne i popołudniowe warsztaty instrumentalne, a dodatkowo w dwa czwartki – warsztaty plastyczne oraz taneczne. Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych.

MG_plakat005_final_spady_krzywe_cdr11.cdr

Finał Śląskiej Ligi Rocka odbędzie się 30 sierpnia.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl