Śląskie Trendy

Spotkania o fotografii

5 listopada rozpoczyna się cykl 3 spotkań wokół młodej fotografii ze śląskim rodowodem. Trójka wybranych artystów opowie nam o swoich zdjęciach, metodach pracy, tematach i utrzymywaniu się na powierzchni dzięki swojej twórczości. Spotkania odbędą się w Rondzie Sztuki. Udział w każdym wydarzeniu jest bezpłatny.
Młodzi, ambitni, z wizją, czyli: Mateusz Hajman, Agata Mendziuk oraz Kaja Świętochowska.

Niby są, niby jest ich wielu, ale czy tak naprawdę ich znamy i wiemy jak działają, o co im tak naprawdę chodzi? Czy potrafimy wymienić nazwiska wyznaczające ramy współczesnej młodej fotografii tworzonej w naszym regionie? O kim mowa? O artystach, którzy robią zdjęcia na Śląsku, którzy stąd się wywodzą lub tutaj zdobywali pierwsze szlify warsztatu fotograficznego. Zapraszamy na otwarty cykl spotkań z artystami, którzy opowiedzą o swoich zdjęciach, metodach pracy, tematach i utrzymywaniu się na powierzchni dzięki swojej twórczości. 

Organizatorzy: Fundacja dla Filmu i Fotografii, Rondo Sztuki, Zła Buka.

Wydarzenie w ramach projektu finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

zapowiedz

Wydarzenia:

            5|11|2014|18:00
Mateusz Hajman : Społeczny aspekt pracy fotografa.
Mateusz wyjaśni dlaczego traktuje fotografię jako spotkanie. Opowie nam o fotograficznej zabawie w wydobywaniu naturalności kobiecego ciała spośród ubrań, makijażu i społecznych konwenansów na tle nieumytych naczyń i niepościelonych łóżek w wynajmowanych mieszkaniach. Opowie również o pracy z modelem, kuratorem, portalami społecznościowymi.

www.mateuszhajman.wordpress.com
           

            15|11|2014|16:00
Agata Mendziuk : Fashion / beauty / kicz.
Agata opowie, jak przebiega linia demarkacyjna pomiędzy fotografią autorską a komercyjną – i czy rzeczywiście na tych polach trwa konflikt?

www.behance.net/agatamendziuk

 

            19|11|2014|18:00

Kaja Świętochowska : Idea spacerów fotograficznych po Górnym Śląsku.

 

Rozmowa z Kają Świętochowską osnuta będzie wokół problemów związanych z fotografią obiektów przemysłowych, misją grupy fotograficznej oraz popularyzacją wiedzy o przemysłowym dziedzictwie Śląska w formie bloga.

www.ooociup.blogspot.com

 

 

Miejsce:

Księgarnia Zła Buka

Galeria Rondo Sztuki Katowice ASP

Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1, 40-121 Katowice

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl