Śląskie Trendy

SOBOTA z MONOdramem w T.RAWA

Teatr Rawa zaprasza na niezobowiązujące święto teatru jednego aktora, które odbędzie się w najbliższą sobotę – 18 kwietnia 2015 – na niezależnej, kameralnej scenie T.Rawa przy ul. Chopina 8 w Katowicach. W programie wieczoru znalazły się dwa monodramy z repertuaru teatru.

O godzinie 18:00 zobaczymy monodram Andrzeja Rozmusa – aktora znanego z Narodowego Teatru Starego im. H. Modrzejewskiej w Krakowie, w reżyserii dyrektora artystycznego Teatru Rawa: Huberta Bronickiego – „Randka, czyli seks na dopingu.”

„Randka…” to godzinne show, nawiązujące do słynnych amerykańskich stand-up comedy; sześćdziesiąt pięć minut teatralnej rozrywki na wysokim poziomie. Spektakl zagrany z lekkością, wdziękiem i humorem.

Główny bohater – mało znany celebryta, ulokowany w realiach polskiej prowincji, opowiada o tym jak naprawdę żyje się w luksusie i blasku fleszy. Ponadto w programie: o tym jak klaszczą politycy, instrukcja obsługi faceta, czego pragną kobiety, jak wygląda polskie kino post-erotyczne i dlaczego kobiety lecą na aktorów. Znajdzie się również coś dla męskiej części widowni: dlaczego złe polskie kobiety zabraniają dobrym polskim mężczyznom pić dobre zimne piwo.

O godzinie 19:15, wyjątkowo na scenie T.Rawa, wystawiony zostanie kultowy już katowicki monodram: „Katechizm Białego Człowieka”. Inscenizacja sztuki Jarosława Murawskiego – dziennikarza, dramaturga; autora adaptacji „Morfiny” Szczepana Twardocha wystawionej na jednej ze śląskich scen. Spektakl w reżyserii Mirosława Neinerta – dyrektora Teatru KOREZ w Katowicach, uznano wielokrotnie za najlepszy monodram roku 2013.

Popis aktorski Huberta Bronickiego, który wciela się w rolę charyzmatycznego organizatora pielgrzymek: Piotra Gawrona – gwarantuje Widzom zaskakującą, pełną śmiechu i grozy, teatralną podróż. Bo „Katechizm…” to „wędrówka po naszych fobiach, lękach i ksenofobiach (…), to pielgrzymka – jak mówi Mirosław Neinert – po Polsce, która jest obok nas, chociaż często jej nie dostrzegamy. Jest obok – groźna, przestraszona i śmieszna. Pielgrzymka to i straszna i bardzo zabawna. Załóżcie wygodne obuwie, zabierzcie pelerynę, prowiant i w drogę. Warto.” – Witold Kociński, Śląsk

Organizatorzy zadbali nie tylko o jakość artystyczną wydarzenia, zachęcają nas również kwestią bardziej przyziemną – ceną biletu:

z okazji SOBOTY z MONOdramem, 1 bilet upoważnia do udział w 2 /obu/  

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl