Śląskie Trendy

Śląska Manifa

W sobotę, 12 marca w samo południe z katowickiego rynku wyruszy Śląska Manifa. Doroczny równościowy przemarsz tym razem przejdzie pod hasłem: Bezpieczeństwo kobiet!

Zatrzymamy się pod Rektoratem Uniwersytetu Śląskiego i odczytamy seksistowskie słowa wykładowców, skierowane do studentek podczas zajęć. Odczytamy fragment Standardu Antydyskryminacyjnego dla uczelni i będziemy domagać się jego przyjęcia i stosowania przez wszystkie wydziały UŚ.

Po przemarszu zaplanowany jest panel dyskusyjny na temat bezpieczeństwa kobiet, który odbędzie się w MDK Koszutka.
Nasze panelistki porozmawiają o tym, że brak bezpieczeństwa powszechnie jest dla kobiet najbardziej osobistym i znajomym z doświadczeń, właściwie we wszystkich sferach życia. Od bezpieczeństwa ekonomicznego i zawodowego, po bezpieczeństwo związane z seksualnością, cielesnością i prawami reprodukcyjnymi. Dotyczy zarówno przebywania w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej. Kobiety uczy się, iż normą dla nich jest życie w stanie ciągłego zagrożenia. Debata potrwa ok1,5 do 2h.

Nasze panelistki to:
Katarzyna Paprota – polityczka, feministka, publicystka (https://www.facebook.com/Szprotest/?fref=ts)

dr n. hum. Małgorzata Tkacz-Janik – w IV kadencji radna Sejmiku Śląskiego, kulturoznawczyni, przedsiębiorczyni, aktywistka społeczna, działaczka III sektora.

Kiciputek – rysowniczka, autorka komiksów, feministka (https://www.facebook.com/kiciputekart/?fref=ts)

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl