Śląskie Trendy

Śląska Liga Rocka – kolejna odsłona

Sobotnie Muzyczne Gliwice (Rynek, 23 sierpnia o godzinie 11.00) otworzy ostatnia przed finałowym starciem odsłona „Śląskiej Ligi Rocka”. Natomiast wieczorem na Rynku wystąpi zespół Opiłki. Na perkusji zagra Marek Kapłon z legendarnego zespołu TSA, na gitarze prowadzącej – Cezary Błażewicz, a na gitarze basowej twórca największego w Europie festiwalu perkusyjnego oraz organizator „Muzycznych Gliwic” – Wojciech Lasek. W zespole śpiewa młody wokalista Michał Bednarczuk. Do usłyszenia po godz. 20.00.

Trochę wcześniej, 21 sierpnia (w czwartek) na głównym miejskim placu będzie królował taniec. – Od salsy po cha-chę – podczas naszych warsztatów każdy znajdzie coś dla siebie. Wygodne buty, uśmiech na twarzy i mnóstwo pozytywnej energii – tyle wystarczy, aby dobrze się bawić – przekonują organizatorzy imprezy z Polskiego Stowarzyszenia Perkusyjnego z Opola. Taneczny czwartek rozpocznie się o godz. 15.00.
W piątek, 22 sierpnia, szykuje się jazzowo-bluesowe popołudnie i rockowy wieczór. O godzinie 14.00 na scenie pojawi się Ekstra Mocne Combo. Formacja jest prekursorem nurtu zwanego Hop Siup Jazz, charakteryzującego się swobodnym łączeniem różnych stylistyk w ramach szeroko pojętej jazzowej ekspresji. Natomiast o godz. 20.00 rozpocznie się koncert zespołu Misscore, który zafunduje słuchaczom zarówno mocne rockowe brzmienie, jak i akustyczne granie.

23 sierpnia wspomniana już Śląska Liga Rocka. Zmierzą się zespoły: ORANGE ZEBRA (Warszawa), THE MESSIS (Racibórz), ROOG (Jastrzębie Zdrój) i FIGHT 4 WIRE (Bytom).

24 sierpnia od godz. 14.00 zapraszamy tradycyjnie najmłodszych wraz z rodzicami na cztery godziny zabawy z animatorami z Grupy AKUKU –zapowiadają organizatorzy. Niedzielną imprezę zwieńczy bluesowo-rockowy koncert zespołu Sold My Soul. Przed rokiem grupa wystąpiła na opolskim festiwalu Drum Fest jako support Steamroller, wygrała też festiwal im. Ryśka Riedla „Ku przestrodze”, a w tym roku ukazał się jej debiutancka płyta. Początek – godz. 20.00.
Na wszystkie imprezy w ramach „Muzycznych Gliwic” wstęp jest wolny. Projekt jest finansowany z budżetu Miasta Gliwice.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl