Śląskie Trendy

Shazza ogłosi rozpoczęcie lata

Poznajecie ją? Tak, to Shazza, bogini disco polo lat 90. Czy rzeczywiście nadal wygląda tak dobrze dowiedzą się ci z nas, którzy 29 czerwca rozpoczną z nią lato w Europie Centralnej.  Przez cały weekend działać tam także będzie specjalna strefa dla małych i dużych kibiców – z transmisjami meczy – aż do ich zakończenia.

Lato witamy w tym roku piłkarsko i w rytmie disco – mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – Piłkarska fiesta, która każdego dnia trwa w brazylijskich miastach, zdopingowała nas do zorganizowania także specjalnego koncertu, którym chcemy się cieszyć z nadchodzących wakacji. Chociaż o Shazzie każdy ma różną opinię, to nie ma chyba wśród nas nikogo, kto nie zna choć jednego przeboju tej wokalistki. Jak wypada w kontakcie z publicznością? Przekonamy się o tym już w niedzielę na scenie Europy Centralnej. To będzie nasz mocny start w wakacje.

Przez dwa dni w Europie Centralnej najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w piłkarskich rozgrywkach i animacjach. Wszystko po to, aby już od najwcześniejszych lat zachęcić milusińskich do aktywnego trybu życia. Być może spośród graczy wyrośnie nam kolejny footballowy mistrz. Będzie się można o tym przekonać 28 i 29 czerwca podczas specjalnych zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów ze szkoły piłkarskiej Football Bambini. Dzieciaki pod opieką fachowców będą mogły nie tylko uczestniczyć w profesjonalnych treningach, ale także doskonalić swoją technikę, czy umiejętności gry. Dla dorosłych działa coraz popularniejsza strefa kibica, w której przez dwa weekendowe dni, sobotę i niedzielę, będą na żywo transmitowane mecze piłki nożnej. W gronie przyjaciół będzie można wspólnie pobawić się oglądając football na najwyższym, światowym poziomie.

Z pewnością emocje piłkarskie rozgrzeje także Shazza, która wystąpi w Europie Centralnej z okazji powitania lata. W niedzielę 29 czerwca o godz. 17:00 usłyszymy takie przeboje jak „Bierz co chcesz”, „Baja bongo”, czy jeden z pierwszych hitów wokalistki „Tak bardzo zakochani”. Shazza, a właściwie Magdalena Pańkowska, to artystka obecna na polskiej scenie muzycznej od niemal dwóch dekad. Na swoim koncie ma cztery złote płyty i dwie platynowe. Sprzedaż jej płyt sięgnęła już dawno pół miliona egzemplarzy. Co ciekawe, swoją karierę muzyczną rozpoczęła  w średniej szkole muzycznej w klasie fortepianu, a pod koniec lat 80. przygodę na estradzie w zespole Toy Boys. W 1992 roku wkroczyła w świat kariery solowej. O tym, co usłyszymy w Europie Centralnej z okazji otwarcia wakacji, przekonamy się już w niedzielę… Z pewnością nie zabraknie największych hitów, w tym nowych propozycji, tworzonych w nurcie dance.

Wyroweruj wakacje dla innych

Jeździsz na rowerze i przejechanie 8 kilometrów wolnym tempem nie jest dla Ciebie problemem? Warto wziąć udział w wyjątkowej wycieczce rowerowej i pomóc w organizacji wycieczki dla dzieci z gliwickich świetlic środowiskowych.  Europa Centralna zaprasza 29 czerwca, na charytatywny rajd rowerowy, z którego pieniądze zostaną w całości przekazane na organizację edukacyjnej wycieczki ekologicznej dla dzieci z gliwickich świetlic środowiskowych. Akcja wystartuje w niedzielę na gliwickim Placu Krakowskim, o godzinie 14:00. Finał akcji odbędzie się pod Europą Centralną. – Żeby przyłączyć się do akcji wystarczy zgłosić się poprzez formularz dostępny na stronie facebook.com/29czerwca, wpłacić wpisowe w wysokości 10 złotych, a także zabrać ze sobą dobry humor i wybrać się w trasę razem z nami – mówi Michał Czaplicki, organizator projektu z Centrum Inicjatyw Społecznych, które realizuje projekt dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach I edycji Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl