Śląskie Trendy

Ruszyły zapisy na Parkową Koronę Biegów

7 biegów w 7 miesięcy, ponad 5,5 tys. zawodników na dystansie ponad 50 km. To podstawowe liczby Parkowej Korony Biegów. Cyklu, który po raz piąty organizowany będzie w Parku Śląskim. Zapisy właśnie ruszyły.

 

Znamy już daty wszystkich siedmiu startów Parkowej Korony Biegów 2017. Cykl rozpocznie się od rozruchu w Biegu Wiosennym, a zakończy tym razem nieco inaczej – najtrudniejszym startem Parkowego Półmaratonu.

W minionej edycji Korony, po Parku Śląskim biegało 5,5 tysiąca osób. Liczymy, że w piątej, jubileuszowej odsłonie cyklu, frekwencja będzie równie dobra albo i jeszcze lepsza. Organizujemy siedem startów oraz planujemy szereg udogodnień dla uczestników.

– Uruchamiamy także rejestrację on-line również na biegi dla dzieci, a także dostępny od pierwszych zawodów, podgląd na aktualną klasyfikację generalną całego cyklu – zapowiada Katarzyna Zazgórnik-Sitz, koordynator Parkowej Korony Biegów. – W skali makro widać, że duża konkurencja sprawia, iż ilość osób na wielu imprezach raczej spada. Tym bardziej cieszy nas, że nasze biegi są coraz popularniejsze – dodaje.

Cała biegowa zabawa rozpocznie się od Biegu Wiosennego (12 marca). Zawodnicy, tradycyjnie, pokonają 10 kilometrów. Kolejnym startem (9 kwietnia) będą Biegi Górskie. Parkowymi alejami, ścieżkami i duktami, biegacze pokonają odpowiednio 5 i 10 kilometrów. Gryfny Bieg, gdzie nie czas a wspólna, kolorowa zabawa będzie najważniejsza, zorganizowany zostanie 17 czerwca. Trasę 5 km będą mogły wówczas pokonać także dzieci. Nowością cyklu (a raczej zmianą w harmonogramie) będzie Bieg Nocny – 24 czerwca – który zastąpi Bieg Równonocny.

– Wcześniejszy termin, pod koniec września, gdy jest już dość chłodno, nie pozwalał w pełni na skorzystanie z atrakcji dodatkowych: ogniska, przejścia trasami po parku linowym – tłumaczy Zazgórnik-Sitz. – Tym razem będziemy chcieli dłużej posiedzieć i nacieszyć się wspólnym towarzystwem. Tego dnia jest również planowana Noc Świętojańska w Parku Śląskim – dodaje.

Kolejnymi startami w parkowym kalendarzu są dwie edycje Parkowej Mili (1 lipca i 2 września). Tym razem odbędą się wraz z profesjonalnym pomiarem czasu. Ostatnim startem cyklu będzie Parkowy Półmaraton (10 września).

Zapisy na Parkową Koronę Biegów ruszyły na stronie: sts-live.pl/parkslaski. Można tam znaleźć szczegóły każdego z wydarzeń. Podobnie jak na www.parkslaski.pl. Do końca lutego obowiązuje także promocyjne wpisowe na całą Koronę (wszystkie biegi) wysokości 160 zł.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl