Śląskie Trendy

Rusza 127. Wystawa Kwiatów i Ogrodów

Róże, azalie, rododendrony, a także ogrodowe aranżacje, znów będą eksponowane w Parku Śląskim. 127. Wystawa Kwiatów i Ogrodów, odbędzie się na terenie Ogólnopolskich Wystaw Ogrodniczych już od jutra (22 maja) aż do niedzieli.

Ubiegłoroczną wystawę odwiedziło około 50 tysięcy osób. Najważniejsze jej założenia się nie zmienią: ekspozycja w całości będzie miała charakter plenerowy – odbędzie się przy alei Głównej, jest kierowana zarówno do ogrodników, projektantów krajobrazu, wystawców, jak i odwiedzających. Zwiedzanie jest w całości bezpłatne. Tradycyjnie, wystawę podzielimy na dwie strefy: ogrodowych aranżacji i kiermaszu.

– W tym roku duży nacisk zostanie położony na nowatorskie pomysły w projektowaniu ogrodów oraz obowiązujące trendy w ich stylizowaniu i wyposażaniu. – mówi Katarzyna Zazgórnik-Sitz, która koordynuje tegoroczną wystawę.– Po to właśnie jest nasza wystawa. Ma być modnie i nowocześnie. W programie są spotkania dotyczące roślin, ogrodów, ale również utrzymania konkretnych gatunków, wyposażenia i narzędzi ogrodniczych. – Specjaliści będą udzielali informacji, jak zagospodarować ogród – tłumaczy koordynatorka. – W tym roku rezygnujemy z poniedziałkowego kiermaszu, który nie cieszył się dużą popularnością – dodaje.

W planach są też wykłady i pokazy florystyczne. Autorzy ogrodowych aranżacji będą dyskutować i udzielać ciekawych porad. W programie – podobnie jak w latach wcześniejszych – znajdą się warsztaty ekologiczne dla najmłodszych. Chętni skorzystają również ze strefy gastronomicznej. Natomiast na scenie odbywać się mają występy artystyczne i plenerowe koncerty.

Program Wystawy Kwiatów i Ogrodów

– Prowadzący: Paweł Zioła
– Gość specjalny: Dominik Strzelec prowadzący „Odlotowy Ogród”
– Warsztaty ogrodnicze dla dzieci

Na terenie Wystawy, codziennie, w godzinach 10.00 – 18.00 dzieci w wieku 3 – 10 lat będą miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach ogrodniczych prowadzonych przez Fundację Park Śląski. Będzie można samodzielnie przygotować teren pod zasiew i własnoręcznie zasadzić roślinki. Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach udział w warsztatach jest zupełnie bezpłatny.

Piątek, 22 maja
10:00 Rozpoczęcie Wystawy
17:00 Koncert duetu skrzypce i altówka
20:00 Zakończenie pierwszego dnia Wystawy

Sobota, 23 maja
10:00 Otwarcie Wystawy
11:30 – 14:30 Warsztaty Parostatek, Doniczki SWAP

10 i 13 – pokazy strzyżenia trawy prowadzone przez specjalistów firmy Husqvarna

14:30 Pokaz grupy tanecznej Dj Petro Style
15:00 Koncert – Jazz Bar Trio
16:30 Koncert – Kwartet Cocotier
20:00 zakończenie drugiego dnia Wystawy

Niedziela, 24 maja
10:00 – otwarcie Wystawy
11:00 – 14:00 Gość specjalny: Dominik Strzelec, który tuż po powrocie z Chelsea Flower Show opowie o swoich wrażeniach
14:15 – 17:15 Pokaz florystyczny w wykonaniu „Kwiaciarenki”
18:00 Pokaz grupy tanecznej Dj Petro Style
20:00 Zakończenie Wystawy

Zapraszamy na Kiermasz sprzedażowy.
Wystawcy z całej Polski (ok 50 wystawców) będą sprzedawać sadzonki, rośliny, nawozy, dodatki.

Zapraszamy do oglądania aranżacji ogrodów , m.in: aranżacji wykonanej przez Park Śląski.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl