Śląskie Trendy

Rodzina Addamsów – premiera

piątek, 13 marca o godz. 19.13 w Gliwickim Teatrze Muzycznym odbędzie się oficjalna premiera Rodziny Addamsów. 

Morticia piękna jak sopel lodu; Gomez – obdarzony hiszpańskim temperamentem pożeracz serc, w przenośni i dosłownie… Smutna, ale demoniczna Wednesday i jej braciszek Pugsley, słodki słodyczą Kuby Rozpruwacza… Wuj Fester, o złotym sercu, anielskich oczach i zabójczych instynktach… Babcia o aparycji wiedźmy i duszy hippiski oraz ich wierny kamerdyner Lurch o gołębim sercu i ciele Golema… Uwielbiamy ich wszyscy, ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie odwracać się do któregokolwiek z nich plecami. Zwłaszcza gdy nie ma świadków.

Rzecz jasna, historia Rodziny Addamsów nie jest horrorem sensu stricte. Makabra jest tu tylko konwencją, w którą wpisane jest humorystyczna, familijna opowieść.

Obsadę ról głównych, a także twórców gliwickiej wersji musicalu mieliśmy okazję poznać na konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek w Gliwickim Teatrze Muzycznym.

Spośród 450 osób, które zgłosiły się na casting, wybrano m.in. dwie doskonałe Morticie (w tej roli Katarzyna Hołub i Marta Wiejak) oraz dwóch pełnych temperamentu Gomezów (granych przez Michała Musioła i Tomasza Steciuka).

Reżyser, Jacek Mikołajczyk, przyznał, że praca nad spektaklem była dla niego ogromnym wyzwaniem.

– To jest mój debiut reżyserki i to jest niesamowite, że pan dyrektor zaproponował mi wyreżyserowanie tego spektaklu. Nieczęsto reżyser spektaklu muzycznego zaczyna swoją reżyserską przygodę od tak wielkiego projektu – powiedział.

Gliwicki musical powstał na fali zachwytu Mikołajczyka nad Rodziną Addamsów wystawioną w 2010 r. na Broadwayu, gdzie główne role zagrali Bebe Neuwirth (Morticia) i Nathan Lane (Gomez). Szerszej publiczności historia upiornej rodzinki znana jest jednak przede wszystkim z pełnometrażowej produkcji Barry’ego Sonnenfelda z Raulem Julia, Anjelicą Huston i Christiną Ricci w obsadzie.

Kierownictwo muzyczne spektaklu objął Wojciech Rodek, kierownik muzyczny GTM, znany z realizacji licznych tutejszych tytułów operetkowych i musicalowych, którego jako kierownik wokalny wspomagać będzie Dominika Płonka, gliwicka wokalistka, nauczyciel śpiewu, flecistka i pedagog. Choreografię opracuje Ewelina Adamska-Porczyk, na stałe związana z wrocławskim Teatrem Capitol, choreografka m.in. słynnych muzycznych „Chłopów” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Scenografię przygotuje Grzegorz Policiński, jeden z najlepszych polskich scenografów musicalowych, współrealizator m.in. warszawskich „Nędzników”, a kostiumy Ilona Binarsch, z której ostatnich realizacji wymienić należy m.in. „My Fair Lady” w Operze Śląskiej i „Producentów” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Aktorzy wybrani zostali na ogólnopolskim castingu spośród 450 osób.

Ceny biletów wahają się od 20 do 70 zł.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl