Śląskie Trendy

Robopark – ta wystawa jest hitem!

70 unikalnych robotów zadomowiło się w CH FORUM. Wcześniej wystawa odwiedziła prestiżowe wydarzenia z branży high-tech w Las Vegas, Berlinie i Pekinie. W Gliwicach eksponaty posługujące się sztuczną inteligencją oglądać można do 14 kwietnia. Warto się osobiście przekonać, jak daleko posunęła się technologia w zakresie robotyki. Ta wystawa już jest hitem!


– Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić osiem stref wirtualnej rzeczywistości, w których każdy będzie mógł przejechać się kolejką górską, zwiedzić dno oceanu, a nawet podnieść helikopter za pomocą siły umysłu. Prezentowany jest także teatr robotów, a kawę zaserwuje robotbarista. Będą też zawody robotów: robosumo, robofutbol i roboboks – wyjaśnia Marek Thorz, rzecznik prasowy FORUM GLIWICE.

Roboty oglądać można na poziomie +1. Zwiedzający obejrzą tańczące błyskawice w unikalnym „Tesla-show”, a dopełnieniem wszystkiego będzie wyjątkowy pokaz hologramów.

– Chętni – nie tylko fani sagi Gwiezdnych Wojen – zmierzą się w pojedynku na miecze świetlne rycerzy Jedi, a nawet będą mogli zostać… przyjacielem całej armii humanoidalnych robotów ostatniej generacji – dodaje rzecznik. – To jednak nie wszystko. Zwiedzający posterują dronami, pokierują robotami ruchem ręki, głowy, a nawet uśmiechem. Co godzinę będzie można wziąć udział w bezpłatnej wycieczce, podczas której przewodnik opowie o każdym robocie, jego unikalnych możliwościach i zastosowaniach w życiu codziennym.

W FORUM zorganizowane zostaną również warsztaty, podczas których dzieci będą mogły złożyć kostium robota, rysować piórami 3D, a nawet stworzyć własnego robota.

Sukces i doświadczenia z wystawy w innych krajach potwierdziły, że nie tylko dzieci chcą zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, porozmawiać z robotami czy zobaczyć prace legendarnego fizyka – Nikoli Tesli. Również dorośli są bardzo ciekawi technologicznych eksponatów i potrafią spędzić na wystawie ROBOPARK, wraz ze swoimi pociechami, nawet kilka godzin. Tym bardziej, że nie ma ograniczeń wiekowych, ani też czasowych w jej zwiedzaniu.

Aby wejść w fantastyczny świat robotów, wystarczy kupić bilet na wystawę. Najlepiej poprzez stronę internetową https://robo-park.pl/gliwice/. Ale można także w kasie przed wejściem na wystawę.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl