Śląskie Trendy

Riedel 4 Riedel w MCK już w grudniu

Riedel 4 Riedel to koncertowe podziękowanie dla Ryszarda Riedla – legendarnego polskiego muzyka, tekściarza i wokalisty – którego 25. rocznica śmierci przypada na 2019 rok. Kultowe utwory (takie jak m.in. Whisky, Wehikuł czasu, czy List do M.) śląskiego artysty zostaną wykonane na trzech koncertach przez niezwykle utalentowanego syna Ryszarda, Sebastiana Riedla, z zespołem Cree i Orkiestrą Kameralną Tomka Szymusia 13 grudnia, Katowice, MCK – koncert pod tytułem Muzyka dla wolności, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.


Zespół Cree został założony przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka w 1997 roku. Ma na swoim koncie aż 7 albumów, entuzjastycznie przyjętych przez liczne grono fanów i krytyków. Ich utwory takie jak Rockowiec czy Po co więcej mi są świadectwem, że rock is not dead. Nazwę zespołu wymyślił Ryszard Riedel, została ona zaczerpnięta z kultury Indian, którą interesował się wokalista i tym zainteresowaniem zaraził swojego syna Sebastiana.

Tomek Szymuś jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Kompozycji i Aranżacji. Wykłada w Instytucie Muzyki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Współpracuje z warszawskim Teatrem Muzycznym Roma. Prowadzi Orkiestrę Kameralną Tomka Szymusia, która specjalizuje się w muzyce rozrywkowej. Dlatego jej muzycy doskonale rozumieją ideę Riedel 4 Riedel.

Artyści wspólnie przedstawią publiczności nowe, orkiestrowe aranżacje twórczości Ryszarda Riedla i zespołu Dżem, która cały czas podbija serca kolejnych pokoleń słuchaczy. Riedel 4 Riedel to kultowe utwory wykonane przez najlepszych muzyków w kraju. Muzyków z różnych światów, które mają jednak wspólny mianownik – pasję do grania. I właśnie to jest najważniejsze w tej serii koncertów.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl