Śląskie Trendy

Rekordowy Bieg Wiosenny

Tłumy chętnych wystartują podczas najbliższego Biegu Wiosennego. Na liście jest już ponad 2,5 tysiąca zawodników. 10-kilometrowa trasa, którą 11 marca pokonają biegacze, będzie wiodła głównymi alejami Parku Śląskiego, ale również po leśnych duktach, które z pewnością ją urozmaicą. Finał odbędzie się na Stadionie Śląskim.

Trasa będzie miała jedną pętlę. Wystartuje na Polach Marsowych. Zawodnicy przebiegną aleją Skośną oraz Klonową. Pobiegną m.in. obok Dużego Stawu, Stawu Hutnik, Planetarium Śląskiego oraz Rosarium. – Wytyczyliśmy zupełnie nową trasę, aby pokazać kolejne części parku, które świetnie nadają się do biegania – tłumaczy Katarzyna Zazgórnik-Sitz, organizatorka Biegu Wiosennego. – Profil trasy jest urozmaicony. Zawodnicy z pewnością będą mogli powalczyć o rekordy życiowe – zapewnia. – Zainteresowanie tym biegiem jest ogromne. Na liście startowej jest już ponad 2,5 tysiąca zawodników, a do końca zapisów zostało jeszcze kilka tygodni.

Dystans jest bardzo uniwersalny. Dobry szczególnie po okresie zimowego roztrenowania, ale też taki, do którego można się spokojnie przygotować.

Z Pól Marsowych zawodnicy wystartują o godzinie 11. Biuro zawodów zostanie przygotowane na Stadionie Śląskim. Będzie czynne w piątek, sobotę i niedzielę (9, 10, 11 marca), jednak zapisy przyjmowane są tylko w pierwsze dwa dni. W ostatnim wydawane będą już tylko opłacone wcześniej pakiety startowe. Znajdą się w nich: napój, pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny na mecie, gadżet oraz oczywiście chip i numer startowy z agrafkami. Opłata startowa wniesiona do 23 lutego wynosi 50 złotych, a w biurze zawodów 60 złotych. Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a partnerem wydarzenia Stadion Śląski.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl