Śląskie Trendy

Regaty o Puchar Pławniowic

8 czerwca (w niedzielę) na wodach jeziora w Pławniowicach żagle rozwiną turystyczne omegi. Żeglarze powalczą o Puchar Pławniowic i nagrody o łącznej wartości 2 000 zł. Organizatorem i gospodarzem regat jest Stowarzyszenie Żeglarskie SZKWAŁ.

Widowiskowe przechyły i zwroty jachtów należących do jednej z bardziej popularnych w Polsce klas regatowych oglądać będzie można między 10.00 a 14.00. – Zapraszamy wszystkich pasjonatów żeglarstwa regatowego do udziału w Pucharze Pławniowic w klasie OMEGA TURYSTYCZNA. Jest to jedna z nielicznych edycji przeznaczonych dla amatorów z zacięciem sportowym, z pulą nagród rzeczowych o wartości 2.000 zł – podkreśla Marcin Zdebik, komandor  Stowarzyszenia Żeglarskiego SZKWAŁ. Stowarzyszenie Żeglarskie SZKWAŁ zawiązało się w 1992 roku i powstało z przekształcenia sekcji żeglarskiej działającej przy kopalni BARBARA-CHORZÓW. Obecnie jego stanica znajduje się nad zalewem w Pławniowicach.

SZKWAŁ zajmuje się:
–        organizacją regat dla firm i klientów indywidualnych,
–        prowadzeniem kursów żeglarskich,
–        wypożyczaniem jachtów typu Omega, Sasanka 620 z pełnym wyposażeniem czarterowym, DZ-ta oraz kajaków,
–        zabezpieczeniem postoju jachtów w sezonie i zimowaniem.

Od trzech lat jesteśmy organizatorem Finału Pucharu Śląska w klasie Omega Standard połączonym z Regatami o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów w klasie Omega Turystyczna – wyjaśnia komandor SZKWAŁU. – W imprezie tej co roku startuje ok. 27 załóg z czego w klasie turystycznej aż 14. Regaty te odbywają się we wrześniu i są świętem żeglarstwa na zalewie w Pławniowicach.

Więcej informacji na www.szkwal.org

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl