Śląskie Trendy

REDEN-MAGGEDON – survival hutniczy w Chorzowie

Jakie macie plany na sobotę? Niczym nieskrępowana zabawa? Śmiech, pot i zwariowane wyzwania? Taniec z ogniem i w kroplach deszczu? Czyli się widzimy w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie!


Zapraszamy już 6 maja o 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 na REDEN-MAGGEDON, czyli survival hutniczy – małych, dużych i tych pomiędzy. Brzmi groźnie, ale będzie zupełnie niepoważne. Patronem wydarzenia obrano Fryderyka Wilhelma von Redena, który był jedną z najważniejszych postaci rewolucji przemysłowej Śląska. To właśnie zasługą hrabiego było założenie w 1802 roku Królewskiej Huty. Już wcześniej bo w 1791 roku powstała obok osada o tej samej nazwie, która dynamicznie zaczęła rozwijać się w drugiej połowie XIX wieku i na mocy aktu erekcyjnego, króla pruskiego Wilhelma I uzyskała prawa miejskie w 1868 roku. Wtedy przyłączono do niej okoliczne małe miejscowości. Z czasem miasto się rozbudowało, a w 1934 roku zjednoczyło się z wiejską gminą Chorzów oraz małą gminą Nowe Hajduki. Cały twór zyskał historyczną nazwę Chorzów. Fryderyk Wilhelm von Reden  – sumienny, pracowity, oddany temu co robił. Był wizjonerem i potrafił swoje wizje wcielać w życie. Nie brak mu było odwagi, uporu i ponadprzeciętnej wyobraźni, którymi także wykazać się będą musieli śmiałkowie biorący udział w pierwszych zawodach jego imienia.
Oprócz tej niebanalnej atrakcji, organizatorzy przygotowali wiele ciekawych propozycji: warsztaty, koncert orkiestry dętej, spektakle, seanse filmowe i pokazy pirotechniczne.

Wstęp wolny, sugerujemy zapisy pod numerem 32 704 96 31. Więcej informacji na stronie www.muzeumhutnictwa.pl/aktualnosci/florianfest-2023/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl