Śląskie Trendy

Realizm i nadrealizm na Magical Dreams

W sobotę, 19 września w Galerii Beskidzkiej (Szczyrk, ul. Myśliwska 60) odbędzie się wernisaż wystawy Magical Dreams. To największa międzynarodowa wystawa promującą kierunek współczesnego magicznego realizmu i nadrealizmu.

MAGICAL DREAMS jest największą w Polsce, międzynarodową wystawą, promującą kierunek współczesnego magicznego realizmu i nadrealizmu. Cykl wystaw MD rozpoczął się w 2011 r. i od razu spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem tak artystów, biorących w niej udział, jak i publiczności oraz kolekcjonerów. W opinii twórców i znawców sztuki, jest to wystawa uzupełniająca niszę dobrego i rzetelnego malarstwa, gdzie liczy się warsztat i myśl twórcza. Wdotychczasowych edycjach MD,  zaprezentowaliśmy dzieła najlepszych przedstawicieli światowego realizmu magicznego takich, jak: Angerer der Ältere, Claus Brusen, Micha Lobi, Otto Rapp, Leo Plaw, Peter Gric, Igor Grechanyk, Steven Kenny, Marcin Kołpanowicz, Daniel Pielucha, Jolanda Richter, Tomasz Sętowski .

Pierwsza edycja wystawy MDprzyciągnęła zainteresowanie innych galerii. Nawiązaliśmy współpracę i pokazaliśmy wystawę w Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu, w Galerii Sztuki Współczesneji we Włocławku, w Galerii Artevision w Turynie oraz Torre di San Mauro w Almese (Włochy). Wzięło w niej udział 25 artystów z: Polski, Włoch, Ukrainy, USA, Rosji, Danii, Holandii, Czech, W. Brytanii i Austrii. W związku z ogromnym zainteresowaniem postanowiliśmy kontynuować projekt i nadać wystawie dwuletnią cykliczność (biennale).

Druga edycja MAGICAL DREAMS w 2013 roku zgromadziła 30 artystów, a dołączyli m.in.: Jarosław Jaśnikowski, Alen Kopera, Peter van Oostazen, Graszka Paulska i Józef Stolorz. Wystawa oprócz trzech galerii w Polsce, prezentowana była także w Das Alte Rathaus, w mieście Viechtach (Niemcy). Niezwykłe przyjęcie wystawy przez niemiecką publiczność zaowocowało kontaktami z kolejnymiartystami magicznego realizmu i nadrealizmu.

Do MAGICAL DREAMS III zgłosiło się wielu znakomitych artystów z całego świata. Zaprezentowane zostaną dzieła artystów z Niemiec, Danii, Ukrainy, Austrii, USA, Irlandii, Holandii, Rosji, Meksyku, Włoch, Belgii, Bułgarii, Szwajcarii, Francji i Polski. Wystawa odbędzie się w Szczyrku, Warszawie, Wrocławiu, oraz w Niemczech. Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Starosty Bielskiego, Burmistrza Miasta Szczyrk oraz Burmistrza Pragi Południe M. St. Warszawa.

Od początku, celem wystawy MD była prezentacja sztuki współczesnej na najwyższym, światowym poziomie. Kierunek realizmu magicznego, tak ponadczasowy i wciąż fascynujący, jest dla widza energetyczną odskocznią od codzienności. Zawsze ciekawił, inspirował i zmuszał do refleksji, pozostając jednocześnie zrozumiałym dla szerokiej publiczności. Najlepsze dzieła artystów tworzących w tym kierunku pozwalają skonfrontować sposób traktowania realizmu magicznego w wielu krajach, porównać wizje twórców różnych kultur. Wystawa MD to niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu obejrzeć najnowsze dzieła współczesnych nadrealistów, czarodziejów wyobraźni, przewodników po najgłębszych zakamarkach naszych myśli i marzeń. Zapraszamy!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl