Śląskie Trendy

Raz Dwa Trzy na 25-lecie zagra w Gliwicach

Zespół Raz Dwa Trzy obchodzi 25-lecie działalności. Z tej okazji w poniedziałek, 9 lutego na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego fani formacji będą mogli usłyszeć jej największe przeboje.

Raz Dwa Trzy zostało założone w 1990 roku przez Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. W trzy miesiące po powstaniu zespół wygrał 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu w koncercie Debiuty i otrzymała wyróżnienie. Ich pierwsza płyta z 1991 roku nosiła tytuł „Jestem Polakiem”. Rok później muzycy wystąpili na festiwalu w Jarocinie oraz wydali drugi krążek „To ja”. Od tamtej pory kariera zespołu nabrała tempa. Zespół jest laureatem wielu nagród przemysłu fonograficznego, m.in. Fryderyków w 2003 i 2008 roku, a ich płyty kilkakrotnie pokryły się platyną.

Muzyka, którą wykonuje grupa, stanowi specyficzne połączenie lirycznych tekstów i spokojnego rocka o balladowym brzmieniu. Bardzo dojrzałe, często zabawne, ale i ironiczne treści śpiewane charakterystycznym głosem lidera grupy Adama Nowaka świetnie komponują się z nietypowym instrumentarium, w którym można odnaleźć elementy jazzu, folku, bluesa i spokojnego reggae.

Raz Dwa Trzy występuje w składzie: Adam Nowak (gitara, śpiew), Grzegorz Szwałek (pianino elektryczne, akordeon), Jacek Olejarz (perkusja), Jarek Treliński (gitara elektryczna i akustyczna) oraz Mirosław Kowalik (gitara basowa, kontrabas).

Gliwicki koncert odbędzie sie 9 lutego (poniedziałek) o g. 19.00 na scenie GTM przy Nowym Świecie. Szczegóły oraz rezerwacja biletów na stronie  www.teatr.gliwice.pl. (źródło: www.teatr.gliwice.pl)

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl