Śląskie Trendy

RAVE’owe otwarcie Industriady w Walcowni Cynku

Choć zwiedzający na szlaku Zabytków Techniki pojawią się tłumnie głównie w sobotę, 13 czerwca, już dzień wcześniej można przyłączyć się do tego wielkiego święta. Otwarcie Industriady w Walcowni Cynku w Katowicach Szopienicach odbędzie się w bardzo rytmicznym tempie…

Siła i intensywność dźwięków, entuzjazm i pasja. Rave. Techno mierzy się z katedralną, uświęconą pracą przestrzenią Walcowni Cynku w Katowicach. Na scenie usłyszymy TERRANOVA (KOMPAKT), FUNCTION (OSTGUT TON, Infrastructure NY/Berlin),
NERVY (MORE MUSIC AGENCY), RSS B0YS (MIK MUSIK), SLPWK.

Dziedzictwo przemysłowe Górnego Śląska przywołane w muzyce, fotografii i filmie. Industriadę 2015 zainauguruje wydarzenie, które powinno zainspirować do refleksji nad industrialną spuścizną. Po raz pierwszy Święto Szlaku Zabytków Techniki rozpocznie się całonocną imprezą, swoistą techno-szychtą, która przywoływać powinna ducha niegdysiejszych rave’ów. Taka okazja wymaga specjalnej oprawy i miejsca. Nie bez znaczenia Industrial Rave, czyli impreza otwarcia Industriady odbędzie się w starej Walcowni Cynku w Katowicach: miejscu jeszcze niedawno zapomnianym i zniszczonym, które dziś stoi u progu nowego życia.

——————
21:30 otwarcie bram
22:00 -– 22:30 SLPWK
22:40 – 23.50 RSS B0YS
0:00 – 0:20 Oficjalne otwarcie
0:20 – 1:20 Nervy
1:30 –2:30 Terranova dj set
2:45 – 5:00 Function dj set
——————

Koncerty to nie jedyne atrakcje tego wieczoru. Oprócz koncertów przygotowaliśmy także dwie wystawy. Pierwsza opowie o pracy – za pomocą reprodukcji obrazów i fotografii m.in. Adolfa Menzla, Maxa Steckla czy Joanny Helander. Druga to filmy i fotografie dokumentujące historię wybranych obiektów przemysłowych Zagłębia Ruhry, pochodzące ze zbiorów Stiftung Zollverein w Essen.

BILETY:
Bilety w cenie 20 zł do nabycia na portalach: ticketportal, ticketpro oraz w Walcowni – Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach – Szopienicach od godz. 21.00 w dniu koncertu.

Regulamin imprezy dostępny na: http://cameralis.art.pl/index/filedownload/name/regulamin-pdf.pdf

@2015

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl