Śląskie Trendy

„Przełamując fale” na Scenie w Galerii Katowickiej

Niejednoznaczni bohaterowie oraz poruszająca i refleksyjna fabuła to definicja reżyserskiego majstersztyku Larsa von Triera, zatytułowanego „Przełamując fale”. Już wkrótce, na Scenie w Galerii Katowickiej, będzie można zobaczyć teatralną adaptację tego filmu, przeniesioną w lokalne realia. Premiera przewidziana jest na 2 marca. Widzowi poznają historię Barbórki, która w imię miłości przekracza moralne granice. Czy słusznie?


Spektakl „Przełamując fale” nie zakończy się za zamkniętymi drzwiami Sceny w Galerii Katowickiej, widzowie zapewne jeszcze długo będą o nim pamiętać. Przedstawienie w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej postawi przed odbiorcami mnóstwo pytań, na które trudno będzie odpowiedzieć jednoznacznie. Ile można poświęcić dla ukochanej osoby? Jak daleko można posunąć się, kochając? Te i wiele innych dylematów towarzyszyć będą świadkom poczynań Barbórki (Anna Lemieszek), której mąż uległ wypadkowy w kopalni. Pragnąc za wszelką cenę przywrócić zdrowie ukochanemu Janowi (Michał Rolnicki), młoda kobieta podejmuje szereg działań, powszechnie uznawanych za niemoralne.

Opowieść o przyzwoleniu na cierpienie w imię miłości, traktowanej przez główną bohaterkę jako nadrzędną wartość, będzie można obejrzeć na deskach Sceny w Galerii Katowickiej na poziomie +2. Premiera spektaklu odbędzie się 2 marca o godzinie 19.00. Warto przyjść i zobaczyć, czy wydźwięk i emocje ponadczasowego dzieła Larsa von Triera w teatralnej adaptacji są równie mocne, jak te przekazane w filmie.

– „Przełamując Fale” rozpoczyna cykl adaptacji filmowych. Na początek tej serii jeden z najwybitniejszych filmów Larsa von Triera. Na Scenie w Galerii będziemy się przyglądać temu, jak daleko może posunąć się miłość i czy jest ona w stanie uratować nie tylko ludzkie istnienie, ale też jego sens. Po adaptacji Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej nadejdzie czas na spektakl Rosemary inspirowany „Dzieckiem Rosemary” Romana Polańskiego, a na zakończenie sezonu znów filmowy motyw – opowieść o Kurcie Geronie, wybitnym niemieckim aktorze lat 30., który zginął w obozie koncentracyjnym w Auschwitz – zapowiada Robert Talarczyk, Dyrektor Teatru Śląskiego w Katowicach.

Kolejne pokazy spektaklu „Przełamując Fale” na Scenie w Galerii Katowickiej zaplanowano na 3, 5, 6 i 10 marca. Bilety w cenie 25 / 40 zł.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750