Śląskie Trendy

Przedwojenne klimaty w Bodo Cafe

W ramach organizowanego co roku, wakacyjnego cyklu „Muzyczny Bukiet Róż”, 17 lipca o godz. 16, Park Śląski zaprasza na sentymentalny koncert, który przeniesie publiczność do międzywojennej Warszawy, by przypomnieć atmosferę ówczesnych kabaretów i teatrów rewiowych oraz brzmienie dawnych przebojów srebrnego ekranu.

Postacią, wokół której zbudowano repertuar tego niecodziennego koncertu, jest Eugeniusz Bodo – kultowa gwiazda przedwojennych filmów, teatru i estrady. Aktor-amant o czarującym uśmiechu i ujmującym sposobie bycia, obiekt westchnień dam sprzed ośmiu dekad.

W wersji koncertowej

Bodo Café w wersji koncertowej to wybór najbardziej znanych i lubianych szlagierów międzywojennych, wykonywanych przed laty przede wszystkim przez Eugeniusza Bodo, ale także przez Hankę Ordonównę oraz Mieczysława Fogga. Bodo Café to muzyczny wehikuł czasu, który zabiera publiczność do epoki piosenek z duszą i charakterem. Artyści firmujący koncert nie kryją fascynacji rolami i barwnym życiem Eugeniusza Bodo i sięgają do melodii, które wykonywał w dawnych filmach i spektaklach rewiowych. Przypominają znane tanga, foxtroty, walczyki; szlagiery takie jak: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Sex appeal” czy „Zimny drań”, którym Bodo dał nieśmiertelność. Na scenie, w malowniczym plenerze Parku Śląskiego, nieopodal Rosarium, wystąpią śpiewacy i aktorzy współpracujący z Warszawską Operą Kameralną, Operą Śląską, Łódzkim Teatrem Piosenki oraz Teatrem Śląskim w Katowicach.

Widowisko kostiumowe

Artystom towarzyszyć będzie zespół TangoStan Quintet, znany także sympatykom Muzycznego Bukietu Róż z mistrzowskich interpretacji kompozycji Astora Piazzolli. Pełna wersja Bodo Café, to spektakularne widowisko kostiumowe, zawierające, oprócz piosenek, również scenki aktorskie i komediowe oraz elementy choreografii, a wszystko to utrzymane w konwencji przedwojennego kabaretu. Początek koncertu o godz. 16, miejsce: dawny Ogród Japoński obok Rosarium. Więcej na: www.bodo.cafe.

[publikacja: 14 lipca 2016]

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl