Śląskie Trendy

Przed nami potwornie piękny weekend

Czwarty weekend „Uliczników” upłynie pod znakiem instalacji hiszpańskiego artysty Jordiego Galego, Wędrujących Lalek Pana Pezo i spektakli dla dzieci w wykonaniu grupy Lufcik na Korbkę oraz Olesi i Stanislava Voitsekhovskich.

W sobotę 23 lipca o godz. 21:00 w Parku Chopina w Gliwicach wyjątkowe spotkanie z Wędrującymi Lalkiami Pana Pezo z Rosji i ich potwornym przedstawieniem „Moonsters”. Potwornie pogodnym, barwnym i żywiołowym. Spektakl łączy w sobie różne gatunki i estetyki teatralne. Atutem widowiska są unikalne maski i kunszt sztuki aktorskiej. Teatr kultury karnawału, maski i groteski został powołany w 1993 r. w Sankt Petersburgu. Aktorzy czerpią inspirację z barokowej opery, średniowiecznych miniatur, cyrku Felliniego i dosłownie wszystkiego. Podczas spektaklu, każdy ma szansę zostać królem, dzielnym rycerzem, Księżniczką, Potworem lub po prostu zdumioną publicznością.

Reżyseria: Anna Szyszkina

Spotkanie teatralne dla dzieci  – „O Bałwankach, które szukały Słońca” (24.07, 16:00)

Niedzielny spektakl dla maluchów do Alejki Forum przyjechał tym razem z Ukrainy. Historia opowiada o dwóch Bałwankach, które nie wiedząc czym jest słońce, wyruszają go szukać i prosić, by ich nie roztopiło. Niestety, nic nie idzie po ich myśli. Po drodze spotykają różne leśne zwierzęta: Wronę, Niedźwiedzia i Zająca, które nie mogą się doczekać wiosny i pierwszych ciepłych promieni słońca. Czy Bałwankom uda się zobaczyć słońce? Czy zwierzęta z lasu doczekają się wiosny? Po spektaklu warsztaty robienia bałwanków – bez śniegu.

Reżyseria i adaptacja scenariusza: Olesia i Stanislav Voitsekhovskyi (na podstawie sztuki „Słońce i bałwanki” autorstwa Aleksandra Veselova).

W niedziele dwukrotne spotkanie (17:00, 19:00) z Jordie Gali, który w formie happeningu skonstruuje na naszych oczach osobistą instalację. Performer w zupełnej ciszy tworzy budowlę przypominającą rzeźbę. Jordi Gali to tancerz tańca nowoczesnego, absolwent Institut del Teatre’de Barcelona. W tym, co robi, widać fascynację gestami i ruchem wywodzącym się z pracy fizycznej, częściowo z powodu jego rodzinnych tradycji w budownictwie i architekturze. Instalacje artysty eksplorują napięcie pomiędzy przeciwstawnymi siłami w celu stworzenia konstrukcyjnej iluzji. Wykorzystuje piony, poziomy, złożone struktury, kawałki liny i drewna.

Reż. Jordie Gali

Oprócz tego, w sobotę i niedzielę od 11:00 w parkowej Alejce Forum Przystanek Śniadanie i Słodkie Życie, animacje, warsztaty taneczne, żonglerka z Hapijama Fun Art oraz „Mercurius czyta baje” – spotkanie z książką w parkowej alejce Forum. Bajki czytają aktorzy kolektywu Lufcik na Korbkę.

Pełny program pod adresem www.ulicznicy.pl

www.facebook.com/ulicznicy/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl