Śląskie Trendy

Prawda w LOT

Kolejna odsłona Letniego Ogrodu Teatralnego przeniesie nas w świat miłości i zdrady. Spektakl „Prawda” w wykonaniu  krakowskiego Teatru Bagatela zobaczymy w sobotę, 19 lipca o godz. 21 w podcieniach Centrum Kultury Katowice.

Dwa małżeństwa, a ilość kombinacji wzajemnych wydaje się nieskończona. W błyskotliwej komedii Prawda, cieszącej się od paryskiej premiery w 2011 roku niesłabnącą popularnością, Florian Zeller opowiada o różnych obliczach zdrady. Odcieni oszustwa może być więcej niż kłamiących. I, jak na celną satyrę przystało, śmiejemy się tu z samych siebie… Zeller podsuwa nam niezwykle przewrotne odpowiedzi na pytanie o sensowność wszelkiej zdrady. „Gdyby z dnia na dzień ludzie przestali się okłamywać, nie ostałaby się na ziemi ani jedna para. I w pewnym sensie byłby to koniec cywilizacji”.
W obsadzie ulubienice publiczności znane z dużego i małego ekranu, którym dzielnie partnerują, wcielając się w role namiętnych kochanków, wyśmienici koledzy z Teatru Bagatela.

tekst: Florian Zeller
tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
reżyseria: Henryk Jacek Schoen
scenografia Joanna Schoen
reżyseria świateł: Marek Oleniacz
czas trwania: 90 minut
występują: Karolina Chapko, Ewelina Starejki/Magdalena Walach, Marek Kałużyński/Marcel Wiercichowski, Adam Szarek/Wojciech Leonowicz

strona wykonawcy: www.bagatela.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl