Śląskie Trendy

Prapremiera „Siódemki” w Teatrze Zagłębia

W sobotę, 2 kwietnia odbędzie się prapremiera „Siódemki” wg powieści Ziemowita Szczerka w reżyserii Remigiusza Brzyka.

„Siódemka” będzie dziwną podróżą wzdłuż drogi krajowej nr 7, z Krakowa do Warszawy – przez polski krajobraz chaosu, kompleksów i fantazji narodowych, przez to, co swojskie i fascynujące, a jednocześnie niezbadane. Podróż rozpoczyna się 1 listopada i okazuje się ogromnym wyzwaniem. Po drodze spotkamy całą galerię osobliwości współczesnej Polski, pojawią się też wizje i halucynacje, ciemne moce i teorie spiskowe.

Tekst powieści Szczerka zaadaptował Michał Kmiecik, dramaturg Teatru Nowego w Łodzi. W Teatrze Zagłębia gości po raz pierwszy.

Dla Remigiusza Brzyka „Siódemka” jest trzecim spektaklem realizowanym w Teatrze Zagłębia po nagradzanych „Korzeńcu” i „Koniu, kobiecie i kanarku”, za który w 2014 r. otrzymał Laur Konrada na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje. Telewizyjna wersja przedstawienia zwyciężyła w plebiscycie TVP Kultura na Najlepsze Przedstawienie Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski.

Na scenie zobaczymy: Edytę Ostojak, Małgorzatę Saniak, Małgorzatę Sadowską, Michała Bałagę, Aleksandra Blitka, Zbigniewa Leraczyka, Tomasza Muszyńskiego oraz Sebastiana Węgrzyna – studenta PWST we Wrocławiu, dla którego praca przy spektaklu będzie dyplomem teatralnym.

7_plakat_net_nowy

 

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl