Śląskie Trendy

Poznajcie potęgę ludzkich zmysłów

Jak widzą oczy? Jak słyszą uszy? Jak czuje skóra? O tym, w jaki sposób ludzkie zmysły wpływają na postrzeganie rzeczywistości można przekonać się odwiedzając interaktywną wystawę „Zmysły w akcji” w Silesia City Center. Na pasażach Centrum na dzieci i dorosłych od 28 lutego do 16 marca czeka ponad 30 stanowisk doświadczalnych.


O tym, że zabawa zmysłami może dostarczyć niezapomnianych wrażeń, nie trzeba przekonywać. Odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała pozwala zrozumieć mechanizmy, jakie kierują ludźmi w różnych sytuacjach. Tak też będzie w Silesia City Center.

Poprzez zmysły oceniamy otaczający nas świat. Interaktywna wystawa w naszym Centrum to okazja, aby je pobudzić i poznać, jak bardzo wpływają na postrzeganie rzeczywistości. Stanowiska doświadczalne zachęcają do aktywnego odkrywania zmysłów – dzięki nim można próbować, odczuwać, ale też dobrze się bawić – mówi Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center.

Na odwiedzających czeka ponad 30 stanowisk doświadczalnych. Można przy nich między innymi sprawdzić balans swojego ciała na dysku równowagi, poczuć bosymi stopami różne rodzaje podłoża, robić piruety, tworzyć figury z piasku za pomocą talerzy Chladniego, a nawet wejść do linowej dżungli. Wystawa jest również integracyjną zabawą – do wykonania niektórych zadań niezbędna jest praca zespołowa.

Interaktywną wystawę „Zmysły w akcji” można odwiedzać w Silesia City Center od 28 lutego do 16 marca w godzinach funkcjonowania Centrum. Korzystanie ze stanowisk doświadczalnych jest bezpłatne.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750