Śląskie Trendy

Pożar w Burdelu i Fabryka Patriotów

Duszpasterz Hipsterów, Profesor Max Hardkor, Dr Janusz Fak, Dzika Agnes, Podpalacz Tęczy i… nacjotechnologia  – za niecały miesiąc w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach wystąpi słynna warszawska trupa teatralna, która od lat bawi publiczność pod szyldem „Pożar w burdelu”. Czego można się po nich spodziewać? Widowiska artystycznego na najwyższym poziomie, inteligentnego komentarza do dzisiejszej rzeczywistości i bezkompromisowego żartu z mocnym przytupem. 

Nie radzisz sobie po rozwodzie? Jesteś singielką, a marzysz o rodzinie? Chcesz poświęcić czemuś swoje życie, ale nie wiesz czemu? Dołącz do wspólnoty. Zrób rewolucję. Spełnij sen przodków o Wielkiej Polsce. Zatrudnij się w Fabryce Patriotów.

Wiosną Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach gości najlepsze warszawskie spektakle komediowe. Po bardzo dobrze przyjętych występach Teatru IMKA, kolej na teatr i kabaret polityczno-literacki „Pożar w burdelu”, wymyślony i stworzony w 2012 roku przez Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego. Każdy ze spektakli pod szyldem „Pożaru” – a do tej pory było ich 33 – jest  wydarzeniem entuzjastycznie przyjmowanym przez publiczność. 22 kwietnia zawitają na Śląsk z nowym pomysłem pt. „Fabryka Patriotów. Rockopera Narodowa”.

– „Pożar w Burdelu” to nawiązujący do przedwojennej tradycji kabaretowej teatralny serial, w którym komentujemy otaczającą nas rzeczywistość. Od początku cieszył się tak dużym powodzeniem, że z czasem rozbudowaliśmy narrację, obsadę i środki wyrazu aż do stworzenia żartobliwego kanału telewizji internetowej ‘Burdel TV’, a sztuka wystawiana jest regularnie na scenach dużych teatrów w całej Polsce – mówią twórcy teatru. – „Pożar” wywodzi się z Warszawy, ale już od dawna odnosi się do sytuacji ogólnopolskiej i wydarzeń szeroko komentowanych w całym kraju. W „Fabryce Patriotów” chcemy opowiedzieć o tym, że patriotyzm może być nowoczesny, a przed zgubnym wpływem politycznych podziałów obronią nas przyjaciele i rodzina – dodają.

Podczas nocnego głosowania sejm przyznaje milionową dotację z budżetu na 2017 rok kontrowersyjnej metodzie leczenia bezpłodności – nacjotechnologii. Nacjobiznes staje się główną gałęzią gospodarki, a w całej Polsce powstają oddziały Fabryki Patriotów. To nie tylko inwestycja demograficzna, ale także patriotyczny reality show, pełen mrożących krew w żyłach porodów, efektownych opętań i nawróceń, a przede wszystkim bohaterów, których pokocha cała Polska.

Na koneserów teatru czeka nie tylko inteligentna, ale również doskonała pod względem artystycznym rozrywka, łącząca w sobie orkiestrę, śpiew i taniec, a nawet występy cyrkowe czy pokazy iluzji.

– Każdy nasz występ przebiega inaczej, sednem jest kontakt aktorów z widzami oraz ich wzajemne oddziaływanie. „Pożar w Burdelu” to zarówno chwile zadumy jak i łzy ze śmiechu. To dwie godziny znakomitego widowiska teatralnego a zarazem ironicznego, aluzyjnego momentami absurdalnego humoru, który pozwala odreagować rzeczywistość – podsumowują twórcy spektaklu.

Na scenie wystąpią: Monika Babula, Karolina Bacia, Karolina Czarnecka, Tomasz Drabek,  Oskar Hamerski, Andrzej Konopka, Krzysztof Kostera, Mariusz Laskowski, Maciej Łubieński, Małgorzata Pawłowska, Lena Piękniewska, Agnieszka Przepiórska, Wojan Trocki.

Twórcą muzyki jest Wiktor Stokowski, choreografii – Bartosz Figurski, a scenografii i kostiumów – Aleksandra Wasilkowska.

Najgorętszy towar w całym kraju. Kilkunastu aktorów. Zjawiskowy BurdelBand i niepokorne Żelazne Waginy na żywo. Telewizja BurdelTV – jedyna prawdziwa telewizja w kraju. Lasery i bajery, cyrk magii i ściemy, a przede wszystkim gorący patriotyzm i troska o Ojczyznę za niewygórowaną cenę. Nie bądź obojętny – Fabryka Patriotów czeka.

„Fabryka Patriotów” wystawiona zostanie w sali wielofunkcyjnej Międzynarodowego Centrum Kongresowego 22 kwietnia br. o godz. 19.00. Bilety na spektakl  w cenie od 159 zł można zakupić poprzez stronę www.eventim.pl.

###

Informacje o „Pożarze w Burdelu”

To teatralny serial (ponad 30 odcinków), który stanowi błyskotliwy komentarz do otaczającej rzeczywistości. Wywodzi się ze środowiska warszawskiego Klubu Komediowego Chłodna 25. Tam debiutował. Potem pojawiał się w Barze Studio, Teatrze WARSawy i Nowym Teatrze. Reżyser i dramatopisarz Michał Walczak oraz historyk Maciej Łubieński stworzyli teatralno-kabaretową trupę, która pokazuje współczesne życie w krzywym zwierciadle, sięgając po takie środki wyrazu, jak orkiestra, śpiew, taniec, a nawet iluzja i cyrk. Od 2012 roku „Pożar w Burdelu” zdążył już wystąpić m.in. w Muzeum Historii Żydów Polskich, na Open’er Festivalu w Gdyni oraz na deskach teatrów w całej Polsce. Laureat GrandPrix i Nagrody Publiczności XX Festiwalu Komedii Talia, Kryształowego Zwierciadła, Warszawskich Wdech i wielu innych wyróżnień.

Trasa spektaklu „Fabryka Patriotów”, realizowana we współpracy z Krzysztofem Materną, obejmuje następujące miasta: Poznań, Szczecin, Katowice, Kraków, Warszawę, Wrocław.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl