Śląskie Trendy

POTOP na Scenie w Galerii

Świetne wieści płyną z Katowickiej dla miłośników wydarzeń kulturalnych. Już wkrótce na deskach Sceny w Galerii wystawiony zostanie cieszący się dużą popularnością spektakl Jakuba Roszkowskiego, „Potop”. Aktualnie artyści Teatru Śląskiego odbywają na miejscu intensywne próby. W najbliższym czasie sztuka zostanie wystawiona dwukrotnie, 29 i 30 maja.


Niebawem jedno z najciekawszych miejsc na kulturalnej mapie Śląska znów zatętni życiem.  Po przerwie spowodowanej ograniczeniami dla branży rozrywkowej, widzowie ponownie będą mieli możliwość zajęcia miejsc na widowni Sceny w Galerii i wzięcia udziału w przedstawieniach przygotowanych przez aktorów Teatru Śląskiego. A jest na co czekać!

Znów możemy grać! Czas rozłąki pokazał, że widzowie tęsknią za spektaklami na żywo i z niecierpliwością oczekują na możliwość uczestnictwa w nich. Dbamy oczywiście o ich komfort i stąd ograniczenia miejsc, tak by wszyscy swobodnie mogli oglądać i jednocześnie czuć się bezpiecznie – mówi Aleksandra Oslislo, rzeczniczka prasowa Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. – Do zobaczenia na Scenie w Galerii, gdzie w najbliższym czasie zagramy cieszący się zainteresowaniem publiczności „Potop” – dodaje.

„Potop”

29.05.2021 || godz. 19:00

30.05.2021 || godz. 19:00

„Potop” w adaptacji Jakuba Roszkowskiego rozprawia się z legendami i stereotypami, które narosły wokół bohaterów powieści Sienkiewicza i kreuje ich postacie od nowa. W rolach głównych wystąpią: Michał Rolnicki, Klara Broda, Mateusz Znaniecki, Marcin Gaweł, Antoni Gryzik, Kamil Suszczyk oraz Anna Kadulska.

Nasza Scena w Galerii, pierwsza w Polsce scena teatralna zlokalizowana w centrum handlowym, to wyjątkowa przestrzeń łącząca życie codzienne z kulturą. Ogromnie cieszę się, że już za kilka dni możemy zaprosić widzów na wznowione spektakle.  W zgodzie z wszelkimi zasadami sanitarnymi i dbając o bezpieczeństwo wreszcie możemy wrócić do korzystania z rozrywki, chodząc do teatru czy kina w Katowickiej – mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

Na teranie Galerii Katowicki obowiązuje najwyższy reżim sanitarny – obowiązek zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowywania dystansu. Spektakle odbędą się zgodnie z wytycznymi dla wydarzeń kulturalnych tj. uczestnikom udostępniona zostanie nie więcej niż połowa liczby miejsc. Bilety dostępne są pod adresem: https://teatrslaski.art.pl/.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl