Śląskie Trendy

Porządkujemy taras z szafą ogrodową

Taras to miejsce wypoczynku, które nierzadko wręcz tętni życiem. Wygodne meble ogrodowe i stolik kawowy są absolutną podstawą. Nie mniej istotne jest również odpowiednie miejsce do przechowywania, które sprawi, że na tarasie zawsze będzie panował ład. Tarasowe szafy ogrodowe powinny być praktyczne, trwałe oraz idealnie dopasowane do stylistyki otoczenia.


Funkcjonalna szafa ogrodowa – ciesz się estetyczną przestrzenią

Pojemna i sporych gabarytów po to, by stworzyć optymalne miejsce do przechowywania rowerów, czy też mniejsza i dekoracyjna? Wszystko zależy od tego, co zamierzamy na co dzień ukrywać w szafie i jak dużą przestrzenią na jej usytuowanie dysponujemy. W mniejszych szafkach z powodzeniem zmieścimy wszystkie podręczne drobiazgi, artykuły do uprawy roślin, donice, podstawowe narzędzia ogrodnicze, czy też tarasowe pledy. Większe schowki okażą się praktycznym miejscem dla węży ogrodowych, akcesoriów basenowych, niewielkich mebli ogrodowych, a nawet taczek, kosiarek, czy grilli. Szafy połączone z wiatą na drewno zapewnią doskonałe miejsce na składowanie drzewa opałowego lub kominkowego.

Na tarasach efektownie prezentują się mniejsze schowki ustawione jeden obok drugiego. Oryginalnie wygląda także łączenie stylowych mniejszych i większych szafek z tego samego zestawu. Nie bez znaczenia jest wewnętrzny układ najlepiej regulowanych półek, które ułatwią segregowanie. W przypadku dużych szaf ogrodowych bardzo cenne okazują się różne sposoby ich otwierania, takie jak dwuskrzydłowe drzwiczki frontowe oraz podnoszone lub rozsuwane wieko. Dzięki temu zawsze sprawnie sięgniemy po potrzebny przedmiot.

Metalowa szafa ogrodowa na rowery fot. Ogrodosfera.pl

Szafa ogrodowa na lata – postawmy na wysoką jakość

Tradycyjna drewniana, z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego i najlepiej o konstrukcji wzmacnianej stalą, czy też w całości wykonana z nierdzewnej stali ocynkowanej? W sprzedaży jest duży wybór różnorodnych modeli, możemy je porównać na przykład tutaj https://ogrodosfera.pl/szafy-ogrodowe. Najistotniejsze jest to, by szafa ogrodowa była wytrzymała i odporna na rozmaite warunki atmosferyczne. Popularność zyskują schowki z tworzywa sztucznego. Otrzymujemy domek narzędziowy, który jest wyjątkowo odporny na wilgoć oraz promieniowanie UV. Nie wymaga żadnych konserwacji i łatwo można go wyczyścić przy pomocy wody z węża ogrodowego i ściereczki. Szafy ogrodowe z plastiku kuszą również atrakcyjnymi cenami.

Wśród narzędziowych domków drewnianych na uwagę zasługują te wykonane z litego drewna jodłowego, które jest niezwykle odporne na zmienną pogodę. Cechują się świetną wentylacją i nieprzemakalnym dachem, często pokrytym ocynkowaną blachą lub papą asfaltową. Dodatkowo, grube profile zapewniają stabilną i wytrzymałą konstrukcję.

Duża szafa ogrodowa na tarasie fot. Ogrodosfera.pl

 

Niebanalny design, a może klasyka? Współczesna szafa ogrodowa spełnia wszystkie życzenia

Stylowe, wysokie szafy drewniane są niewątpliwą dekoracją każdej przydomowej przestrzeni. Poszukiwanymi są te o dwuskrzydłowych drzwiczkach przypominających efektowne okiennice rodem z wakacyjnych miejscowości śródziemnomorskich. Szafy drewniane to oryginalny design. Modne jest drewno w postaci naturalnej o stylistyce scandi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by drewniany schowek ogrodowy każdego, kolejnego sezonu cieszył oko odmiennymi barwami.

Na tarasach świetnie odnajdą się stylowe schowki w formie szaf, czy też skrzyni z tworzywa sztucznego lub z nierdzewnej stali. Prym wiodą stonowane szarości i beże. A może również i w tym przypadku pokusić się o kolorystyczną metamorfozę? Innowacją na rynku są modele wykonane z tworzywa, które można pomalować na dowolny kolor tworząc na tarasie żywy akcent. Szafy z tworzywa sztucznego niekiedy do złudzenia przypominają naturalne deski drewniane lub rattan. Ta kompromisowa opcja sprawia, że plastikowe schowki należą dziś do najbardziej pożądanych.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl